Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Nisan 2015

ABONE OL

Esenler’de Kayseri Esintisi

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği "Anadolu’dan Esintiler" programında Kayserililer bir araya geldi.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “Anadolu’dan Esintiler” programında Kayserililer bir araya geldi.

Anadolu’nun gelenek-görenek ve kültürel değerlerini yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla “Anadolu’dan Esintiler” programları düzenleyen Esenler Belediyesi, TÜMKAYDER ile birlikte bu hafta Kayseri Gecesi gerçekleştirdi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, TÜMKAYDER Başkanı Fatih Doğan, TÜMKAYDER yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

KAYSERİLİNİN İKİNCİ MEMLEKETİ

Tüm Kayserililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TÜMKAYDER) Başkanı Fatih Doğan gecenin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Esenler’de ilk olarak Esenler Belediyesi ile birlikte düzenledikleri Mantı Festivali ile büyük Kayseri buluşmasını gerçekleştirdiklerini ifade eden Doğan, “Esenler Belediye Başkanımıza bu güzel organizasyonların düzenlenmesinde gösterdiği katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. İlk olarak Mantı Festivali’nde şimdi de Anadolu’dan Esintiler Kayseri gecesi ile Esenler’de bir araya gelme güzelliğini yaşıyoruz. Kayseri’nin tüm güzelliklerini Esenler’de yaşıyor, yaşatıyoruz. Artık Kayserliler için Esenler’in çok daha güzel hatıraları var. Bizim ikinci memleketimiz Esenler oldu” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ GEÇMİŞİNİ BİLSİN

TÜMKAYDER Başkanı Fatih Doğan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından verdiği emeklerden ötürü teşekkür plaketi alan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise bu tür geceler sayesinde özellikle çocuklara geçmişlerini öğrenme adına büyük katkı sağladıklarını ifade etti. Başkan Göksu “ Bizim amacımız burada her hafta sonu bir ilimiz için gece düzenleyip küçük milliyetçilik yapmak değil. Bizim en önemli davamız çocuklarımıza geçmişimizi, nereden geldiğimizi öğretebilmektir. Geçmişini bilmeyen çocuklar geleceklerini sağlam temeller üzerine kuramazlar. Çocuklarımız doğdukları yeri de doydukları yeri de iyi tanımalı. Bu sayede vatanına ve milletine çok daha hayırlı işler yapabilirler” şeklinde konuştu.

Anadolu’dan Esintiler Kayseri gecesinde Türk Halk Müziği sanatçısı Zekai Tunca verdiği konserle büyük beğeni topladı. Gecede Fatih Öney de beğenilen şarkılarını geceye katılanlar için söyledi.

Diğer Haberler