Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Ocak 2013

ABONE OL

Esenler’de Karne Şenliği

2012-2013 eğitim öğretim yılı 1. döneminin sona ermesiyle karnelerini alan Esenlerli öğrenciler, Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Karne Şenliği’nde doyasıya eğlendiler.

2012-2013 eğitim öğretim yılı 1. döneminin sona ermesiyle karnelerini alan Esenlerli öğrenciler, Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Karne Şenliği’nde doyasıya eğlendiler.Esenlerli öğrenciler, Esenler Belediyesi tarafından Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen Karne Şenliği’nde yoğun geçen bir dönemin ardından yorgunluklarını attı. Esenler’de eğitim gören yüzlerce öğrencinin gönüllerince eğlendiği şenliğe; Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, Kütüphane Müdürü Hasan Taşçı, Esenler Gençlik ve Bilgi Evi (ESGEV) ile çevre okullardan gelen öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Etkinlikte kısa bir selamlama konuşması yapan Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, yoğun geçen bir dönemin ardından karnelerini alarak tatile giren tüm öğrencileri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.MÜZİK, DANS VE GÖSTERİ

Salonu dolduran yüzlerce çocuğun bolca eğlendiği ve stres attığı Karne Şenliği’nde müzik, dans ve gösteri bir aradaydı. Şovlara sahnede de eşlik eden minikler, hem dans etti hem de oyun oynadılar. Maskotlar ve palyaçolarla keyifli dakikalar geçiren öğrenciler, yapılan kukla ve balon şovlarıyla da oldukça neşelendi. Geleneksel Türk gölge tiyatrosu olarak bilinen Karagöz ve Hacivat’tan da gösteriler izleyen çocuklar, yapılan illüzyon şovunu da hayretler içerisinde seyrettiler. Dileyen çocuğun yüzünü boyattığı etkinlik, salonda renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu. Şenliğin ardından ikram edilen kek ve meyve sularını da yiyen çocuklar, kendileri için hazırlanan hediyeleri de alarak unutamayacakları bir gün geçirdiler.

Diğer Haberler