Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Haziran 2011

ABONE OL

Esenler’de karne coşkusu

Esenlerli öğrenciler karnelerine kavuştu. 2010- 2011 eğitim – öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Esenler Tük - İsveç Kardeşlik İlköğretim Okulu’nda yılsonu kapanış töreni yapıldı.

Esenlerli öğrenciler karnelerine kavuştu. 2010- 2011 eğitim – öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Esenler Tük – İsveç Kardeşlik İlköğretim Okulu’nda yılsonu kapanış töreni yapıldı.

Törene; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Celal Sel ve ilçe genelindeki okulların müdürleri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Açılış kurdelesi kesilen Türk – İsveç Kardeşlik İlköğretim Okulu’nun Konferans Salonu’nda gerçekleşen program,  saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başladı. Okul Müdürü Ferhat Uçar’ın konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan , 2010-2011 eğitim- öğretim yılının Esenler’de başarılı bir şekilde tamamladığını belirterek, İstanbul genelinde ve bölgede yapılan yarışmalarda Esenler’de okuyan toplam 37 öğrencinin ödül kazandığını söyledi. Esenler’deki okullara çok amaçlı salonlar, spor sahaları ve sınıflar kazandıracaklarını anlatan Ercan, “Yeni eğitim- öğretim yılında Esenler’de öğretmenlerimiz artık sınıfa girdiklerinde 41 öğrenciyi görmeyecekler” dedi.

Göksu: Herkes değişimin bir parçası

Ercan’ın konuşmasının ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ise; Türk – İsveç Kardeşlik İlköğretim Okulu’nun 4-5 sene öncesine göre çok değişmiş olduğuna dikkat çekerek konuşmasına başladı. Esenler’de eğitim alanında yaşanan değişimler sonucunda ortaya çıkan en önemli şeyin toplumsal motivasyon olduğunu vurgulayan Göksu, “Herkes bu değişimin parçası olmaya devam ediyor” dedi. Esenler’de artık bir hareketliliğin başladığını kaydeden Göksu, Esenler Belediyesi’nin ilçeye her türlü katkıyı sunmaya çalıştığını ifade etti. Göksu, Esenler’in 2 yıl içinde İstanbul’da en fazla yatırım payını alan ilçe olduğunu vurgulayarak, “Esenler kendi geleceğini inşa etmiş bir ilçe olmaya devam edecek” dedi.

Göktürk’te Gençlik Köyü kurulacak

Eğitim alanında üzerine düşen her türlü görevi yapma gayreti içinde olduğunu söyleyen Göksu, gençler için hayata geçirecekleri yeni projeleri de dile getirdi. Esenler’in hizmetine açılan Göktürk piknik alanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile birlikte “Gençlik Köyü” kuracaklarını anlatan Göksu, burada her hafta çocukların gidip kamp yapabilecekleri alanlar oluşturacaklarını söyledi. Esenler’de okula giden ve gidemeyen tüm öğrenciler için hizmet verdiklerini hatırlatan Göksu, Esenler’de 10 ailenin çocuklarına dolaylı şekilde katkı sunduklarını ifade etti. İstanbul’un 2012 Avrupa Spor Başkenti olması nedeniyle Esenler’de spor alanında ciddi atılımlar yapacaklarına dikkat çeken Göksu, Kemer Mahallesi’nde çok kısa bir zaman içinde İBB tarafından Türkiye’de ilk defa kurulacak olan Sporcu Eğitim Merkezi ve Hastanesi ile birlikte büyük bir Kent Ormanı kurulacağının müjdesini verdi. Yine kısa bir zaman içinde dev bir spor kompleksini daha Esenler’e kazandıracaklarını belirten Göksu, Galatasaray Arena Stadı’nı tasarlayan Alman şirketin, spor kompleksinin proje için harekete geçtiğini söyledi.

Kadınlar için yeni projeler

Göksu, sadece gençler için değil, kadınlar için de yeni projeleri hayata geçireceklerini söyleyerek, Yerel Kalkınma Ajanslarından 3 ayrı proje için fon aldıklarını ve bu fonlar ile Esenler’de yaşayan bütün kadınların envanterini çıkaracaklarını ve kadın istihdamıyla ilgili projeler başlatacaklarını belirtti. Karnelerini alan tüm öğrencileri de tebrik ederek başarılar dileyen Göksu, anne- babalara seslenerek, “Bu karneler, çocuklarınıza ait değil, sizin zatıâlinize ait. Çocuklarınızın aldıkları karnelerle ilginizi ölçmüş olacaksınız” dedi.

 

Madenoğlu: Okul bitirmek yeterli değil

Törende son konuşmayı Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu yaptı. Madenoğlu, “Yavrularınızın ne derece başarılı olduğunu getirdiği karnelerden öğreneceksiniz. Bu karneler, çocuklarınızın başarılarını ortaya koymakla beraber sizlerin çocuklarınızla ne derece ilgilendiğinizi de ortaya koyacaktır” dedi. Madenoğlu,  öğrencilerin İstanbul şartlarında okulu bitirmelerini bir başarı olarak gördüğünü söyledi. Velilere de tavsiyelerde bulunan Madenoğlu, “Bir okulu bitirmek veya bir üst sınıfa geçmek artık yeterli değil. Çocuklarınızın bu yaşlardan itibaren yabancı dil konusunda kendilerini geliştirmeleri gerekiyor” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından tören, öğrencilerin okudukları şiirler ve yaptıkları dans gösterileriyle devam etti. İlgiyle izlenen gösterilerin ardından Türk – İsveç Kardeşlik İlköğretim Okulu sınıf birincilerine karneleri verildi. Karnelerin dağıtılmasının ardından il ve ilçe genelinde çeşitli alanlarda yapılan yarışmalarda Esenler’i temsil ederek dereceye giren öğrencilere sırayla ödülleri dağıtıldı. Öğrencileri tek tek tebrik eden Başkan Göksu da öğrencilere altın ve kol saati hediye ederek başarılarının devamını diledi.

 

 

Diğer Haberler