Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Şubat 2014

ABONE OL

Esenler’de Karalahana Şöleni

Vatandaşlara 10 ton Karalahana Sarması, 2 ton Mısır Ekmeği ikram edilecek. Binlerce kişi “En Uzun Horon Çekme” rekoru için ter dökecek...

Vatandaşlara 10 ton Karalahana Sarması, 2 ton Mısır Ekmeği ikram edilecek. Binlerce kişi “En Uzun Horon Çekme” rekoru için ter dökecek…

Esenler Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da Esenler Trabzonlular Derneği ile birlikte “Karalahana Sarması, Mısır Ekmeği ve Horon Şöleni” düzenliyor.

Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 96’nci yıldönümü çerçevesinde Esenler’de, Karadeniz kültürünün yaşatılmasına katkı sunmak amacıyla yapılacak şölende, dev yemek kazanlarında pişirilecek 10 ton karalâhana ile özel fırınlarda hazırlanan 2 ton mısır ekmeği, vatandaşlara ikram edilecek.

ESENLER REKOR DENEYECEK

Esenler Dörtyol Meydanı’nda 2 Mart Pazar günü saat 12.00’da başlayacak şölende;Kemençe ve tulum eşliğinde horonların çekilecek, Karmate, Onay Şahin, Turan Topçuoğlu gibi sanatçılar ve müzik grupları da sahne alacak. Yöresel sanatçıların da müzik ziyafeti sunacağı şölende, Anemo Horon ekibi de gösteriler yapacak. Şölende ayrıca; binlerce kişi ile “En Uzun Horon Çekme” rekoru da denenecek.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu başta olmak üzere Esenler Trabzonlular Derneği Başkanı Zeki Yılmaz ile birlikte eski spor, sanat, siyaset, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasından çok sayıda davetlinin katılacağı şölenle Esenler Dörtyol Meydanı yine coşkulu günlerinden birini yaşayacak.

Diğer Haberler