Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Aralık 2012

ABONE OL

Esenler’de Kar Mücadelesi Başladı

Esenler Belediyesi, aralıklarla yağan kar yağışından vatandaşların olumsuz şekilde etkilenmemesi için çalışmalara başladı. İlçenin dört bir yanında buzlanmaya karşı çalışmalar yapılıyor.

Esenler Belediyesi, aralıklarla yağan kar yağışından vatandaşların olumsuz şekilde etkilenmemesi için çalışmalara başladı.  İlçenin dört bir yanında buzlanmaya karşı çalışmalar yapılıyor.

İstanbul’u etkisi altına kar yağışı nedeniyle Esenler Belediyesi hareke geçti. Olumsuz hava koşullarıyla mücadele etmek için bütün imkânlarını seferber eden Esenler Belediyesi gece gündüz demeden çalışmalara başladı. Aralıklarla yağan kar yağışından Esenlerlilerin mağdur olmaması için çalışmalarına aralıksız devam eden Esenler Belediyesi, bir dizi önlem aldı. Don ve buzlanma tehlikesine karşı  Esenler’in dört bir yanında sık sık tuzlama çalışmaları yapan Esenler Belediyesi, kar yağışından vatandaşların olumsuz şekilde etkilenmemesi için çalışmalara başladı. Esenler Belediyesi tarafından Fen İşleri, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili müdürlüklerden oluşturulan karla mücadele ekipleri de kar ve buzlanma ile mücadele kapsamında 2 adet tuzlama aracı, 2 adet beko-loder  (kepçe ), 1 adet greyder, 5 adet kamyon, 8 adet kamyonet, 3 adet  pikap aracıyla ilçede hummalı bir çalışma başlattı.  Daha önceki yıllarda yapılan çalışmaların ışığında ana aks yolları sürekli açık tutmak için çalışmalar yapan Esenler Belediyesi, ilçenin belli noktalarına geçici tuz depolamaları yaparak  araçların daha kısa mesafelerden tuz ihtiyacını karşılayarak daha etkin ve verimli bir mücadele yapılması için gerekli önlemleri aldı.

Ayrıca yoğun kar yağışı sebebiyle oluşabilecek olumsuzluklarda sağlık, sivil savunma ve yolda kalma gibi konularda da vatandaşların yardımına koşmak maksadıyla nöbetçi ekipler oluşturuldu. Araçların çeşitli arızalarla yolu kapatma ihtimaline karşı da nöbetçi çekici araç ile birlikte zincir takma, elektrik ustası, acil şoför gibi görevliler de olumsuz şartlar geçene kadar nöbet tutacak.

ACİL DURUM İÇİN ESTİM: 444 00 73

Meteoroloji’den gelen uyarıları dikkate alan Esenler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri trafiğin aksamaması için tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürürken;  tuzlama ve yol açma ekipleri de 24 saat boyunca ilçenin belli noktalarında hazır bekletilmeye başlandı. Hava muhalefetinden olumsuz etkilenen vatandaşlar,  Esenler Belediyesi bünyesinde 7 gün 24 saat aralıksız hizmet veren Esenler Toplumsal İletişim Merkezi’nin (ESTİM) 444 00 73 numaralı telefonunu arayabilirler.

İlçe halkının mağdur olmaması için aralıksız çalıştıklarını belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, çalışmalara aralıksız devam edeceklerini ifade ederek olumsuz hava şartlarından hiçbir kimsenin mağdur olmaması için gereken tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.  Göksu, kar yağışı sona erene kadar ilçenin dört bir yanında çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti.

Diğer Haberler