Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Şubat 2015

ABONE OL

Esenler’de Kar Eğlenceye Dönüştü

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen eğlencede çocuklar bir yandan kızaklarla kayarak, diğer yandan kardan adamlar yaparak karın tadını çıkardı.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen eğlencede çocuklar bir yandan kızaklarla kayarak, diğer yandan kardan adamlar yaparak karın tadını çıkardı.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışını çocuklar için eğlenceye dönüştürdü. Menderes Mahallesi’nde bulunan “Çocuk Sokağı”nda düzenlenen kar eğlencesine okulların da tatil olmasını fırsat bilen çocuklar akın etti. Eğlenceye aileleri ile birlikte gelen çocuklar ilk önce kardan adam yaptı, sonrasında kızaklarını alıp oluşturulan buz pistinde yarıştı.

HEDİYELER VERİLDİ

“Çocuk Sokağı” sadece miniklerin eğlencesiyle sınırlı kalmadı. İlk kez kardan adam deneyimi yaşayan miniklere aileleri de destek oldu. Etkinlikte karla doyasıya oynayan çocuklara, kar eğlencesi sonrası Esenler Belediyesi tarafından bebek ve araba hediye edildi.

ÇOCUKLARLA BİRLİKTE EĞLENİYORUZ

Etkinlikte çocuklarıyla birlikte güzel zaman geçirdiklerini belirten Elif Eklikaya, “Bu bizim için bir fırsat oldu. Çocuklarla birlikte çok güzel eğleniyoruz. Başka türlü fırsat bulamıyoruz. Belediye başkanımıza böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

Eğlenceye ailece katılan Melek Şen ise, “Belediye başkanına teşekkür ediyorum. En son ne zaman bu kadar çok kar gördüm hatırlamıyorum. Çocuklarla birlikte çok güzel eğleniyoruz” dedi.

Eğlencede en güzel kardan adam yarışmasında Mehmet Tevfik Kaya, kızak yarışmasında ise Emre Yunus birinci oldu.

Diğer Haberler