Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Nisan 2016

ABONE OL

Esenler’de Kahramanklık Türküleri

ESEV Türk Sanat Müziği Korosu, Anadolu topraklarında verilen şanlı mücadelelerde yakılan kahramanlık türkülerini Esenler'de seslendirdi.

ESEV Türk Sanat Müziği Korosu, Anadolu topraklarında verilen şanlı mücadelelerde yakılan kahramanlık türkülerini Esenler’de seslendirdi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Esenler Sanat Evi (ESEV) Türk Sanat Müziği Korosu, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde ‘Kahramanlık Türküleri’ konseri verdi. Şef Rafet Topal yönetimindeki ESEV Türk Sanat Müziği Korosu, Anadolu topraklarında verilen şanlı mücadelelerde yakılan kahramanlık türkülerini Esenler’de seslendirdi.

ŞANLI ASKERLER İÇİN SÖYLENDİ

Sunuculuğunu Gülsüm Karaman’ın üstendiği gecede Türkiye’nin dört bir yanında kahraman askerler için yazılmış türküleri okudular. Duygusal anların da yaşandığı konserde ESEV Türk Sanat Müziği Korosu; “Eledim Eledim”, “Çanakkale Türküsü”, “Plevne Marşı”, “Asker Yolu Beklerim”, “Bilal Oğlan”, “Yemen Türküsü” ve “Drama Köprüsü” gibi unutulmaz eseleri hem çaldı hem söyledi. Dinleyenler de türkülere hep bir ağızdan eşlik ettiler.

Diğer Haberler