Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Aralık 2014

ABONE OL

Esenler’de İlk Temcid-i Şerif

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum günü olan Mevlid Kandili, Esenler Son Durak Camii’nde Temcid-i Şerif ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle kutlanacak.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum günü olan Mevlid Kandili, Esenler Son Durak Camii’nde Temcid-i Şerif ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle kutlanacak.Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Esenler İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenecek olan Mevlid Kandili kutlama programında, Esenler’de bir ilk gerçekleştirilerek Programda, Temcid-i Şerif yani Peygamber Efendimiz (S.A.V)’e naatlar okunacak, Kur’an-ı Kerim tilavet edilecek. 2 Ocak Cuma günü gerçekleştirilecek Mevlid Kandili Kutlama Programı, Kazım Karabekir Mahallesi Son Durak Camii’nde saat 17.30’da başlayacak.

TEMCİD-İ ŞERİF NEDİR?Temcid-i Şerif, Hz. Muhammed Mustafa’yı (s.a.v.) öven, yücelten, yüceliklerini aşkla ilan eden ilahi ve kasidelerin tamamen kendine has bir formda okunmasıdır. Temcid okumaları bir Osmanlı geleneğidir. Eskiden Ramazan-ı Şerif’in gelişi, kandiller, bayram arefeleri cami minarelerinden Temcid-i Şerifler okunarak karşılanırdı.

Diğer Haberler