Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ekim 2014

ABONE OL

Esenler’de Hicri Yılbaşı Karşılandı

Gönül Sohbetleri'nin bu sezonki ilk programında 25 Ekim Cumartesi günü idrak edeceğimiz Hicri Yılbaşı karşılandı.

Gönül Sohbetleri’nin bu sezonki ilk programında 25 Ekim Cumartesi günü idrak edeceğimiz Hicri Yılbaşı karşılandı.

Gönül Sohbetleri’nin 2014 – 2015 yılı ilk programı gerçekleşti. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Vatan İlmi Araştırma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği program, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Vatan Mevlidhan ve Kaside Grubu’nun söyledikleri ilahilerle başlayan program, Aliya İzzetbegoviç Camii İmam – Hatibi İbrahim Deniz’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

SİZİ BEKLİYORUZ

Programda bir selamlama konuşması yapan Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, “Rabbimize hamd ediyoruz, bu salonlarda size böyle programları yapabildiğimiz için. Burada çocuklara ve yetişkinlere yönelik hemen her gün programlarımız var. Sanatla, kültürle, sohbetle buluşmak isteyen 7’den 70’e tüm Esenlerli hemşehrilemizi buraya bekliyoruz” dedi.

HİCRETTE ÇOK MESAJ VAR

Gönül Sohbetleri programında İlahiyatçı – Yazar Hıdır Kartal, “Hicri Yılbaşı” konusunu anlattı. “Peygamber Efendimiz apaçık şekilde İslâm’ı yaydı” diyen Kartal, “Sahabelerin Resulullah’a sevgisi çok büyüktü. Uhud’da, Bedir’de sahabeler Efendimiz’i hep korudular” şeklinde konuştu. 25 Ekim Cumartesi günü idrak edeceğimiz Hicri Yılbaşı hakkında konuşan Kartal, “Hicretin içinde birçok mesaj var. Hicrette öyle hadiseler vardır ki, Allah sahabelere güç verdi, onları galip kıldı. Peygamberimiz Medine’ye vardığında O’nu gururla, sevinçle karşıladılar. Medine ehli, ‘Bu en güzel günümüzdür’ dedi” diye konuştu.

Diğer Haberler