Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Haziran 2016

ABONE OL

Esenler’de Herkese İftar Var

Esenler Belediyesi'nin bu Ramazan'da başlattığı "Askıda İftar" projesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürüyor. İlçe genelindeki 12 cami ile birlikte yürütülen projeye hayırseverler de destek veriyor.

Esenler Belediyesi’nin bu Ramazan’da başlattığı “Askıda İftar” projesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürüyor. İlçe genelindeki 12 cami ile birlikte yürütülen projeye hayırseverler de destek veriyor.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Ramazan ayında uygulamada olan Eve Teslim İftar, Alo İftar ve Alo Sahur projelerine bir yenisini daha ekledi. Esenler Belediyesi, hayata geçirilen Askıda İftar projesini ile ihtiyaç sahibi ailelerin yüreğine bir kez daha dokundu.

İFTAR YAPMAYAN AİLE KALMAYACAK

Esenler Belediyesi’nin ilçe genelinde belirlenen 12 cami ile birlikte yürüttüğü proje ile her camiye günlük olarak iftar kumanyaları bırakılıyor. Kumanyalar, cami görevlileri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediliyor. Askıda İftar projesi ile Esenler’de, evinde sıcak yemeği olmayan, iftar yapamayan tek bir aile dahi kalmaması amaçlanıyor.

RAMAZAN’IN BEREKETİNİ PAYLAŞACAĞIZ

Esenler’de yolda ve darda kalan herkese ulaşmak için bu Ramazan’da yeni projeleri hayata geçirdiklerin belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,”Esenler’de herkes için iftar var. Askıda İftar projesi bu yıl başlattığımız bir uygulama. Ramazan boyunca her akşam 12 camimizde belediyemiz ve hayırseverlerin karşılayacağı kumanyalar ile o mahallede gözümüzden kaçmış ihtiyaç sahipleri varsa onlar iftarlarını yapacak. İnanıyorum ki; bu projeye halkımız da destek verecek. Böylelikle tüm ilçe olarak Ramazan’ın bereketini tam anlamıyla paylaşacağız” dedi.

HAYIRSEVERLER DE DESTEK VERİYOR

Cami girişlerinde yer alan Askıda İftar cihazlarına günlük iftar sayısı girilerek ihtiyaç sahibi ailelerin camide bulunan iftar adetini takip etmeleri sağlanıyor. Projeye hayırsever vatandaşlar da destek veriyor. İmkanları ölçüsünde bağışta bulunan hayırseverler, 15 TL. karşılığında bir ihtiyaç sahibinin bir iftar yemeğini karşılıyor.

Edim Market, Askıda Ekmek, Kimsesizlerin Kimi, Yalnız Değilsiniz projeleriyle de her zaman ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya çalışan Esenler Belediyesi, Ramazan ayında da Eve Teslim İftar, Alo İftar, Alo Sahur ve Askıda İftar projeleri ile ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Askıda İftar Projesi’nde Yer Alan Camilerimiz:

Ashabı Kiram Camii

Atışalanı Mimar Sinan Camii

Çifte Havuzlar Camii

Esenler Merkez Camii

Esenler Sondurak Camii

Fatih Camii

Fatma Hatun Camii

Hacı Ahmet Akar Camii

Kemal Paşa Camii

Namık Kemal Camii

Said Bin Ebi Vakkas Camii

Üç Başaran İsmet Hatun Camii

Diğer Haberler