Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Kasım 2015

ABONE OL

Esenler’de Her Çocuk Çevreci

Esenler'de her çocuğa küçük yaştan itibaren çevre bilinci aşılanıyor.

Esenler’de her çocuğa küçük yaştan itibaren çevre bilinci aşılanıyor.

Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, “Her Atık Çöp Değildir” sloganıyla hayata geçirilen geri dönüşüm projesine son sürat devam ediyor. Bu kapsamda ilçedeki tüm öğrencilere geri dönüşüm eğitimi veriliyor. Proje kapsamında öğrencilerde geri dönüşüm ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Mehmet Akif Ersoy ve Atışalanı İsmetpaşa İlkokullarında eğitimler gerçekleştirildi.

200’ü aşkın öğrencinin katıldığı eğitimleri Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü’nde görevli Çevre Mühendisi Bilal Gümüş ile İstanbul Geri Dönüşüm firmasından Çevre Mühendisi Elif Sarıbaş gerçekleştirdi.

ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANIYOR

Eğitimde öğrencilere geri dönüşüm, ambalaj, atık nedir, hangi materyaller geri dönüştürülebilir, atıkları geri dönüştürerek çevreye ne ölçüde katkı sağlarız, bizlere düşen görev ve sorumluluklarnelerdir, çevremizi bilinçlendirmek için neler yapılabiliriz gibi konu başlıkları işlendi. Öğrencilere geri dönüşümle ilgili kapsamlı bir eğitim verilerek bilinçlendirildi.

3 MİLYON DEFTER KAZANDIRILDI

Esenler Belediyesi, geri dönüşüm tesislerinde atıkların ayrıştırılmasından elde ettiği gelir ile 6 yıldır ilçe genelindeki tüm öğrencilerin defter ihtiyacını karşılıyor. Yeni eğitim-öğretim yılında da geri dönüşümden elde edilen 500 bin adet, toplamda ise 3 milyon defter Esenlerli öğrencilere dağıtıldı.

70 TON ATIK MALZEME TOPLANDI

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından geçen yıl düzenlenen Okullar Arası Geri Dönüşüm Toplama Yarışması ile 70 ton atık malzeme toplanarak ekonomiye kazandırıldı. Bu yıl da 17 Haziran 2016 tarihine kadar geri dönüşüme en fazla malzemeyi kazandıran ve yarışmada dereceye giren okullara çeşitli hediyeler verilecek.

Diğer Haberler