Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Ocak 2012

ABONE OL

Esenler’de “gençlik” günü!

Esenler Belediyesi tarafından 10 mahallede hizmete giren Esenler Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri’nin (ESGEV) açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Başkan Göksu birlikte yaptı.

Esenler Belediyesi tarafından 10 mahallede hizmete giren Esenler Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri’nin (ESGEV) açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Başkan Göksu birlikte yaptı.

Esenler’de öğrencilerin hem sosyal, hem de zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak ilçenin 10 mahallesinde kurulan   Esenler Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri’nin (ESGEV) açılışı yapıldı.

Oruçreis Mahallesi’nde Oruç Reis ESGEV’in önünde yapılan açılış törenine; Gençlik ve ve Spor Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Bürge, İsmail Safi ve  Osman Aşkın Bak, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Rumeysa Semiz,  Belediye Başkan Yardımcıları ve davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende; ilk konuşmayı yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, genç nüfus yoğunluğunun da çok fazla olduğu Esenler’de bir şehrin yaşayan yüzünün çok net görüldüğünü söyledi. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Esenler halkına vermiş olduğu her mahallede gençlik merkezi olacağı sözünü 16 mahallesi olan Esenler’de yerine getirdiklerini vurgulayan Göksu, geçen sene ESGEV’lerde 25 bin 400 çocuğun istifade eteğini ve bu sene bu rakamın daha da artacağını söyledi.

Hizmetlerimizden yararlanmayan çocuk kalmasın ESGEV’de binlerce öğrencinin, okulda gördükleri derslerine takviye dersler aldıklarını ve çeşitli sosyal – kültürel etkinliklere katıldıklarını vurgulayan Göksu, “Arzu ediyoruz ki, Esenler’de bizim hizmetlerimizden istifade etmemiş bir tek çocuğumuz kalmasın. Bunun için bir taraftan gençlik merkezlerini, bir taraftan spor komplekslerini açarken; diğer taraftan etüt salonlarıyla beraber hem okuyan çocuğumuza hem çalışan çocuğumuza, hem de aile muhabbetini de inşa edeceğimiz aile merkezleriyle beraber toplumun sosyal dokusunun birbirleriyle kaynaşması, pekişmesi ve gerçekten Esenler’de tebessüm eden insanların olduğu şehri birlikte inşa etmek adına bugün bu tesisi açmış olacağız” dedi.

Hizmetler bir çığ gibi büyüyorGöksu’nun ardından konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu,  heyecan ve mutluluk verici bir güne daha tanıklık ettiğini söylerken; AK Parti Milletvekili İsmail Safi ise konuşmasında Esenler’in ismine yaraşır şekilde güzel eserler yaptığını söyledi.

Kılıç: Esenler’de çalışan ve üreten bir anlayış varTörende son konuşmayı ise; Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç yaptı. Bakan Kılıç, “İstanbul’da bu tür açılış programlarına ilginin az olduğu söylenir. Belediye Başkanımız Sayın Göksu kardeşimizi kutluyorum, tebrik ediyorum. Demek ki AK Parti hükümetinin belediyecilik anlayışının gereklerini Esenler’e çok iyi taşımışız.  Et ve tırnak gibi çok iyi kaynaşmış olmalı ki sizler bugün bu açılış merasiminde onu ve onun davetlisi olan bizleri yalnız bırakmadınız. Belediye başkanımız ve sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Sizler bugün marifete iltifat etmek üzere buradasınız” diyen Kılıç; Esenler’de  çalışan, üreten hizmet eden, halkın hizmetinde olan bir belediyecilik anlayışının olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaları ardından Bakan Kılıç, Başkan Göksu ve beraberindeki protokol birlikte ESGEV’İn açılış kurdelesini kestikten sonra ESGEV sınıflarını gezerek öğrencilerle sohbet edip, eğitim ve faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.

 

Diğer Haberler