Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Aralık 2015

ABONE OL

Esenler’de Erdemli Gençler Yetişiyor

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği "Bilgili, Çalışkan ve Erdemli Gençlik" seminerleri ile öğrenciler hem eğleniyor hem de öğreniyor.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “Bilgili, Çalışkan ve Erdemli Gençlik” seminerleri ile öğrenciler hem eğleniyor hem de öğreniyor.

2015 – 2016 eğitim ve öğretim dönemini “Gençlik Yılı” ilan eden Esenler Belediyesi, gençlere yönelik etkinliklerini büyük hızla sürdürüyor. Esenler Belediyesi Kadın Aile Müdürlüğü ile Esenler Gençlik Merkezi, ilçedeki tüm liseleri kapsayan seminerler düzenliyor. Yazar Fehmi Demirbağ tarafından verilen “Bilgili, Çalışkan ve Erdemli Gençlik” seminerleri, son olarak Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde İbrahim Turhan Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

HER GÜN YAZIN

İlgi çekici etkinlikleri ve farklı sunumuyla öğrenciler tarafından büyük bir beğeniyle takip edilen Yazar Fehmi Demirbağ, yazı yazmanın önemini vurgulayarak, “Her öğrenci mutlaka yazı yazmalı. Yazarak çalışmak çok önemlidir. Anı da olsa, günlük de olsa mutlaka bir şeyler yazın. Her gün bir sayfa yazı yazsanız yılda 360 sayfa yapar. Bu da sizin 360 sayfalık bir kitabınız olduğu anlamına gelir” dedi.

HEDEF 1 MİLYON GAZETE

Okullarda edebiyat ve düşünce kulübü kurulmasının ve üye öğrencilerin çeşitli faaliyetlerde bulunmasın önemine dikkat çeken Demirbağ, “Kurulan bu kulüp üyelerinin yazacağı yazılarla her okul bir gazete çıkarsın. Nisan ayına kadar çıkaracağımız bir milyon gazetede barışı, sevgiyi ve dostluğu yazalım” diye konuştu.

Esenler Belediyesi Kadın Aile Müdürlüğü ile Esenler Gençlik Merkezi (ESGEM) düzenlediği “Bilgili, Çalışkan ve Erdemli Gençlik” seminerleri ile Esenler’de 20 bin gence ulaşmayı hedefliyor.

Diğer Haberler