Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Ağustos 2012

ABONE OL

Esenler’de Dua Gecesi

Esenlerli 100 bin yürek bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde birlikteliğin en güzel örneğini sergileyecek ve dua ile buluşacak. Esenler Belediyesi tarafından organize edilen “10 bin hatim, 100 bin dua” programında kura ile belirlenecek 11 kişi Umre’ye gönderilecek.

“100 bin dua, 10 bin hatim” programı yarın gece…

Esenlerli 100 bin yürek,  bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde birlikteliğin en güzel örneğini sergileyecek ve dua ile buluşacak. Esenler Belediyesi tarafından organize edilen “100 bin hatim, 10 bin dua” programında kura ile belirlenecek 11 kişi Umre’ye gönderilecek.

Her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da ilklere ev sahipliği yapan Esenler Belediyesi, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde unutulmaz bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Türkiye’de ilk defa aynı anda 100 bin kişi ellerini semaya kaldırarak dua edecek. Türkiye’de ilk defa yapılacak olan “Dualarda buluşuyoruz… 100 bin dua, 10 bin hatim” programında binlerce hatim, yüz binlerce salavat-ı şerife, tevhit ve tekbirler okunarak Allah’a yakarılacak. Esenler Dörtyol Meydanı’nda saatler 00.05’i gösterdiğinde başlayacak olan dua programında tüm yürekler, bereketi bol bu gecenin ruhani ikliminde, huşu içinde bir kez daha dünya barışı için, mazlumlar için, özellikle son dönemde sadece Müslüman oldukları için katledilen Arakanlı Müslümanlar ve İslam coğrafyasının yetim kalmış ülkeleri için niyaz edecek.

Kadir Gecesi’nde ayrıca Ramazan boyunca unutulmaz manevi sohbetleri ile Esenler halkını yalnız bırakmayan Nihat Hatipoğlu, Ömer Döngeloğlu ve Mustafa Karataş Hocalar da duaları ile Esenler halkının yanında yer alacak.  Manevi ikliminin tüm Esenler’i sarması beklenen programa Esenler halkının yanı sıra üst düzey yetkililer de iştirak edecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Dörtyol Meydanı’nda saatler 00.05’i gösterdiğinde Esenlerlilerin tek yürek olup tek bir dilden ve gönülden Allah’a dua edeceklerini söyledi. Türkiye’de ilk defa böyle bir uygulamanın gerçekleşeceğini söyleyen Göksu, en hassas duygu olan maneviyat ikliminde buluşmanın Esenler adına çok önemli olduğunu vurguladı. Esenler Belediyesi olarak bu mübarek gecede verilecek en mübarek hediyeyi de Esenlerlilere vermek istediklerini dile getiren Başkan Göksu şunları söyledi:

 “Dualarda buluşacağımız Kadir Gecesi’nde noter huzurunda yapılacak çekilişle 11 Esenlerliyi Umre’ye göndereceğiz. Kadir Gecesi’nin bereketini kutsal topraklara taşıyacak olan kardeşlerimiz, Dörtyol Medyanı’nda bulunan herkesi dualarında unutmayacaklar. Ramazanın manevi iklimi bundan böyle de Esenler’de yaşanmaya devam edecek.”

Diğer Haberler