Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Mayıs 2016

ABONE OL

Esenler’de Coşkulu Sünnet Şöleni

Esenler Belediyesi'nin "2016 Sünnet Şöleni" kapsamında erkekliğe ilk adımı atacak çocuklara sünnet elbiseleri dağıtıldı. Esenler'de 2009 yılından itibaren 10 bin çocuk ücretsiz olarak sünnet ettirildi.

Esenler Belediyesi’nin “2016 Sünnet Şöleni” kapsamında erkekliğe ilk adımı atacak çocuklara sünnet elbiseleri dağıtıldı. Esenler’de 2009 yılından itibaren 10 bin çocuk ücretsiz olarak sünnet ettirildi.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ve önümüzdeki günlerden itibaren sünnet olmaya başlayacak 1.000 çocuğun sünnet kıyafetlerinin dağıtıldığı Sünnet Şöleni, Dörtyol Meydanı’nda yapıldı. Şölene; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik ile sünnet olacak çocuklar ve aileleri katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran kısa bir selamlama konuşması yaptı ve sünnet olacak çocuklarla ailelerini tebrik etti.

10 BİN ÇOCUĞUMUZU SÜNNET ETTİRDİK

Programda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Dörtyol Meydanı’nı dolduran coşkulu kalabalığa hitap etti. Esenlerli ailelerin bu mutlu anlarını paylaşmaktan çok mutlu olduklarını söyleyen Göksu, “Anne babalar evlatlarının sünnet ve mürüvvetlerini görmek isterler, en çok bu günlerde mutlu olurlar. Biz de bu anlarınıza ortak olmak istedik. Esenler’de 2009 yılından itibaren 10 bin çocuğumuzu sünnet ettirdik. Bu yıl bin evladımızı sünnet ettireceğiz. Sünnet işlemlerini yine meydanda değil beş ayrı hastanede, hijyenik koşullarda yaptıracağız çünkü aslolan, insana kaliteli hizmettir” diye konuştu.

SÜNNETLİKLERİ DAĞITILDI

Protokol üyeleriyle birlikte sünnet olacak çocuklara kıyafetlerini veren Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, daha sonra sahnede sünnetliklerini giymiş çocuklarla da hatıra fotoğrafı çektirdi. Program, sünnet olacak çocuklar için edilen duaların ardından sona erdi.

SÜNNETLER HAZİRAN’DA

Esenler’de ekonomik durumu yetersiz, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin çocukları için düzenlenen “2016 Sünnet Şöleni” kapsamında bu yıl da, 1.000 çocuk sünnet ettirilecek. Şölenin ardından Haziran ayı itibariyle sünnet operasyonları başlayacak. Çocuklar, Esenler Belediyesi’nin anlaşmalı olduğuözel sağlık kuruluşu ve hastanelerde önceden belirlenen gün ve saatlerde, hijyenik şartlar altında, uzman doktorlar tarafından sünnet edilecek.

Diğer Haberler