Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Ekim 2014

ABONE OL

Esenler’de Bayram Buruk Geçti

Karaman’da yaşanan maden faciası sebebiyle Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlamaları Esenler’de de buruk geçti. Bayram sebebiyle düzenlenecek çeşitli programlar iptal edildi.

Karaman’da yaşanan maden faciası sebebiyle Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlamaları Esenler’de de buruk geçti. Bayram sebebiyle düzenlenecek çeşitli programlar iptal edildi.

Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlamaları, Karaman’da meydana gelen maden faciası sebebiyle tüm yurtta olduğu gibi Esenler’de de buruk geçti. Esenler’deki ilk program, Esenler Kaymakamlığı’nda düzenlendi. Kaymakam Yüksel Ünal’ın tebrikleri kabul etmesinin ardından Dörtyol Meydanı’na geçildi. Buradaki programa; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Garnizon Komutanı Piyade Albay Metin Bayraktar, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, belediye başkan yardımcıları, ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KARAMAN DAMGASINI VURDU

Dörtyol Meydanı’ndaki program, protokolün halkı selamlaması ve saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal’ın günün anlam ve önemine dair konuşmasının ardından, öğrenciler, Gazi Mustafa Kemal ve Cumhuriyet ile ilgili şiirler okudu.Program, Esenler Altınayak Gençlik Spor Kulübü öğrencileri ve antrenör İrfan Doruk’un Wushu sporuu gösterileriyle sona erdi.

Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Esenler’deki kutlamalara da, Karaman’da kömür ocağında 18 madencinin mahsur kalması damgasını vurdu. Buruk geçen programdaki halk oyunları, diğer eğlence ve kutlamalar, yaşanan maden kazası nedeniyle iptal edildi. Diğer taraftan Esenler Belediyesi’nin akşam saat 19.00’da Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenleyeceği “Kadim Gelenekten Cumhuriyet’e” konseri de maden kazası sebebiyle iptal edildi.

Diğer Haberler