Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Mayıs 2012

ABONE OL

Esenler’de Bahar Temizliği

Esenler’de Bahar Temizliği kampanyasına start veren Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler evimiz kadar temiz olsun, Esenler evimiz kadar güzel olsun, Esenler evimiz kadar sıcak olsun ve Esenler evimiz kadar huzurlu olsun” dedi.

Esenler’de  Bahar Temizliği kampanyasına start veren Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler evimiz kadar temiz olsun, Esenler evimiz kadar güzel olsun, Esenler evimiz kadar sıcak olsun ve Esenler evimiz kadar huzurlu olsun” dedi.

Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, vatandaşları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmek ve daha duyarlı hale getirmek amacıyla “Bahar Temizliği” kampanyasını başlattı. “Evimiz kadar temiz Esenler” sloganıyla başlayan kampanyanın tanıtım programı, Dörtyol Meydanı’nda yapıldı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, Ressam Şevket Dağ İlköğretim Okulu öğrencileri ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen program, Davutpaşa Caddesi’nden Esenler Dörtyol Meydanı’na kadar devam eden bahar yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş boyunca öğrenciler, “Temiz çevre temiz toplum”, “Temiz Esenler için temiz çevre”, “Yeni bahar yeni Esenler” şeklinde sloganlar atarken; Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ellerindeki çiçekleri vatandaşlara ve esnafa dağıtarak ilçe halkının Regaip Kandilini kutladı.

MAHALLELER PIRIL PIRIL OLACAK

Yürüyüş sonrasında Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte, Bahar Temizliği kampanyası hakkında basın mensuplarına bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, her sene yapılan bahar temizlik kampanyasına bu yıl farklı bir şekilde start verdiklerini belirtti. Esenler’in çok yoğun bir nüfusu olduğunu dile getiren Göksu, yaz aylarında çok ciddi toz bulutları ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyerek, “Bu sene bu işe çözüm bulmak için her mahalleye özel yıkama aracı yaptırdık. 5  ay boyunca sokaklar, bu araçlarla belirli periyotlarla yıkanacak. Niye? Çocuklar sabah sokağa çıktıklarında toz değil, güzel bir oksijen alsınlar diye. Ve Esenler’in her bir köşesinde insanlarımız toz bulutları ile değil, İstanbul’un o güzel meltem rüzgârı ile eşinsinler, Esenler adı üzerinde esen bir şehir ve esenlik bir şehir olsun diye” dedi.

İstanbul’da ilk kez Esenler’de uygulanan kampanya ile ilçedeki her mahallenin pırıl pırıl olacağını vurgulayan Göksu, kampanyada emeği geçen herkese teşekkür ettikten sonra sözlerini şöyle tamamladı:“ Bizim gönlümüzün arzu ettiği şey şu; Esenler evimiz kadar temiz olsun, Esenler evimiz kadar güzel olsun, Esenler evimiz kadar sıcak olsun ve Esenler evimiz kadar huzurlu olsun. Ben bu kampanyamızın hayırlı olmasını diliyorum ve Esenler halkının bu kampanyaya çok yoğun bir ilgi göstereceğini şimdiden tahmin ediyorum. Şimdi ekiplerimiz bir mahalleye girdiklerinde o mahalleye el değmedik yer bırakmadan temizleyip sizlere emanet edecekler. Sizlerde inşallah bu emanete sahip çıkıp Esenler’in temizliğine katkı sunacaksınız.”

TEMİZLİK BAŞLADI

Göksu, konuşmasının ardından kampanyaya dikkat çekmek amacıyla eline bir süpürge alarak programa katılan öğrencilere çevre temizliği konusunda bilgi verdi. Program, Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekiplerin sorumlu oldukları mahallelere yönelerek temizlik çalışmalarına başlamalarıyla sona erdi.

Belediyecilik hizmetlerinin yanında ilçenin güzel görünümüne de özel bir önem veren Esenler Belediyesi’nin kampanya boyunca uygulayacağı Bahar Temizliği programı ise şöyle:

– 21 Mayıs 2012 Menderes Mahallesi – 22 Mayıs 2012 Turgut Reis Mahallesi- 23 Mayıs 2012 Fatih Mahallesi- 24 Mayıs 2012 Nenehatun Mahallesi- 25 Mayıs 2012 Namık Kemal Mahallesi- 26 Mayıs 2012 Kazım Karabekir Mahallesi- 28 Mayıs 2012 Oruç Reis Mahallesi- 29 Mayıs 2012 Kemer Mahallesi- 30 Mayıs 2012 Fevzi Çakmak Mahallesi- 31 Mayıs 2012 Mimar Sinan Mahallesi                             Yavuz Selim Mahallesi                             Çiftehavuzlar Mahallesi- 01 Haziran 2012 Havaalanı Mahallesi- 02 Haziran 2012 Tuna Mahallesi- 04 Haziran 2012 Davutpaşa Mahallesi- 05 Haziran2012 Birlik Mahallesi

 

Diğer Haberler