Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Mart 2015

ABONE OL

Esenler’de Atık Piller De Dönüşüyor

Esenler Belediyesi'nin, çocuklara çevre bilinci kazandırmak amacıyla başlattığı “Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması” tüm hızıyla devam ediyor. Yarışma, 30 Nisan 2015 tarihinde sona erecek.

Esenler Belediyesi’nin, çocuklara çevre bilinci kazandırmak amacıyla başlattığı “Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması” tüm hızıyla devam ediyor. Yarışma, 30 Nisan 2015 tarihinde sona erecek.

Esenler Belediyesi, toplumda çevre bilinci oluşturan ve insan sağlığını yakından ilgilendiren uygulamalara imza atmaya devam ediyor.Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü,7’den 70’e toplumun her kesimine çevre bilincini aşılamak ve daha sağlıklı nesiller yetiştirmek adına çeşitli çevreci projeler yürütüyor. Bu projeler ile atık piller ve atık bitkisel yağların geri dönüşümü ile plastik kapakların ve elektronik atıkların da ayrı ayrı toplanması sağlanıyor. Sadece 2014 yılında 5 bin 960 kg. eletronik atığın kaynağından toplanarak çevreye zarar vermesinin önüne geçildi.

SON 5 YILDA 17 TON ATIK PİL TOPLANDI

Esenler Belediyesi’nin ilçe genelinde son 5 yılda yürüttüğü çalışmalar sonucunda 17 ton atık pil toplanarak, Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İthalatçıları Derneği (TAP)’a teslim edildi. Öte yandan çöplerle birlikte atıldığı zaman insan sağlığını tehdit eden atık pillerin ayrı toplanması için düzenlenen “Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması” öğrencilerin büyük desteği ile sürüyor.

3-İ SINIFI BİR ADIM ÖNDE

Esenler’deki okullar, atık pil toplama yarışmasına büyük ilgi gösteriyor. 30 Nisan 2015’te sona erecek yarışmaya bir destek de Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu’ndan geldi. Okul Müdürü Metin İsli, kampanyaya çok büyük destek verdiklerini ifade etti. İsli, “Okulumuzda sınıflar arası atık pil toplama yarışması düzenledik. Sınıflar arası rekabeti artırarak, hem kampanyaya hem çevremize hem de geleceğimize sahip çıkıyoruz. 3-İ sınıfımız topladıkları 60 kilogram atık pil ile şimdilik bir adım önde bulunuyor” dedi.

Dereceye giren okulları çeşitli hediyelerin beklediği yarışmada, 250 kg. atık pil toplayan koordinatör öğretmenlere de tablet PC hediye edilecek. Yarışmaya katılmak ve atık pil kutusu temin etmek için 0212 440 09 15 veya 0212 440 09 17 nolu telefonlar aranabilir.

Diğer Haberler