Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Kasım 2016

ABONE OL

Esenler’de Anlamlı Turnuva

Esenler'de, 15 Temmuz kahramanı şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir adına düzenlenen Muaythai İstanbul Şampiyonası'nda 150 genç sporcu mücadele etti.

Esenler’de, 15 Temmuz kahramanı şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir adına düzenlenen Muaythai İstanbul Şampiyonası’nda 150 genç sporcu mücadele etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Muaythai Federasyonu, Esenler Belediyesi ve Battalgazi Malatya Gençlik Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Şehit Astsubay Ömer Halis Demir Minik-Yıldız Muaythai Şampiyonası, Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde yapıldı. 2 gün süren şampiyonada 26 spor kulübünden 150 minik ve yıldız sporcu madalya mücadelesi verdi.

Şampiyonanın açılışında konuşan Esenler Belediyesi Spor Kompleksi Müdürü Barış Karahan, 15 Temmuz şehitleri için düzenlenen turnuvaya katılan sporculara başarılar diledi. Battalgazi Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan Köpürür de, “15 Temmuz gecesi Türkiye için bir milat olmuştur. Vatan haini teröristlere ilk kurşunu Şehit Ömer Halisdemir sıkmış, ardından aziz milletimiz unutulmayacak bir demokrasi ve kahramanlık destanı yazmıştır. Yaşadıklarımızı unutmayacak ve asla unutturmayacağız. İşte bu turnuva bu manada oldukça kıymetlidir” dedi.

Minikler ve yıldızlar olmak üzere iki kategoride yapılan müsabakalar nefesleri kesti. Büyük bir heyecana sahne olan müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları takdim edildi.

Diğer Haberler