Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Mart 2015

ABONE OL

Esenler’de Adıyaman Coşkusu

Esenler Belediyesi, " Anadolu’dan Esintiler" programı kapsamında son olarak "Adıyamanlılar Gecesi" düzenledi. Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Adıyamanlılar doğduğu toprakların güzelliklerini doydukları yere de getirdiler" dedi.

Esenler Belediyesi, ” Anadolu’dan Esintiler” programı kapsamında son olarak “Adıyamanlılar Gecesi” düzenledi. Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Adıyamanlılar doğduğu toprakların güzelliklerini doydukları yere de getirdiler” dedi.

Esenler Belediyesi, Anadolu’nun gelenek-görenek ve kültürel değerlerini Esenler’de de yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için bir birinden farklı programlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.. Esenlerli Adıyamanlılar memleketlerine olan hasretlerini “Adıyamanlılar Gecesi”nde giderdi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen geceye, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu, AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy ve Esenler Adıyamanlılar Derneği Başkanı Hüseyin Sevinçtekin katıldı. Adıyamanlıların yoğun ilgi gösterdiği gece, yöresel sanatçılarının okuduğu Adıyaman ezgileri ile başladı. Programda ilk konuşmayı yapa Esenler Adıyamanlılar Dernek Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, dernek hakkında bilgiler verdi.

GÜZELLİKLERİ BU TOPRAKLARA YANSITTINIZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu programda yaptığı konuşmada sosyolojik olarak bir şehir üzerine araştırma yapılacaksa o şehrin Adıyaman olması gerektiğini vurgulayarak, ” Türkiye’de ilk defa Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi başladığında, Başbakan Yardımcımıza da söyledim. Milli birliğe ve kardeşliğe verilecek en önemli örnek Adıyaman’dır. Adıyaman birçok kültürel dokuyu bünyesinde bulundurmasına rağmen, kardeşlik ikliminde herhangi bir halel yaşatmamıştır. Adıyamanlılar doğduğu toprakların güzelliklerini aslında doydukları yere getirdiler. Allah’a hamd ve şükür ediyorum ki, İstanbul’da hiçbir Adıyamanlı kardeşimin şehrin düzenini, itibarını bozduğunu görmedim. Bunun için guru duyuyor ve sizlere teşekkür ediyorum. O topraklardan aldığınız güzelliği bu toprağa da yansıttınız” dedi.

BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI

Programda en son konuşma yapan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu, İstanbul’un gelişimine her Adıyamanlının katkı vermesini isteyerek, “Doğduğumuz yeri de hiç unutmamamız lazım. Gelecekte Adıyaman Safvan Bin Muattal (RA), Nemrut dağı ve Nissibi Köprüsü ile anılacak. Adıyaman üniversitesi, ulaşımı, turizmi ile bölgenin parlayan yıldızı haline geliyor. İstanbul’daki Adıyamanlı kardeşlerimizin kurmuş olduğu derneklerin birliği çok anlamlı ve çok güzel buluyorum. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın.

Programın sonunda Kahtalı Mıçe, Ramazan Garipses, Haşim ve Gülistan Tokdemir, Harfane Grubuve yöresel sanatçılar da sundukları müzik ziyafetiyle vatandaşlara müzik ziyafeti sundu.

Diğer Haberler