Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Eylül 2014

ABONE OL

Esenler’de 2 Açılış Birden…

ÇOCUK SOKAĞI'NI BAKAN İSLAM AÇACAKMenderes Mahallesi'nde bulunan Türkiye'nin ilk Çocuk Sokağı ve Esma Biltaci Anne Çocuk Merkezi'nin açılışını, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam yapacak.

Menderes Mahallesi’nde bulunan Türkiye’nin ilk Çocuk Sokağı ve Esma Biltaci Anne Çocuk Merkezi’nin açılışını, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam yapacak. Açılışa Esma Biltaci’nin ağabeyi Anmar Biltaci da katılacak.

Halk oylamasıyla kabul edilen ve Menderes Mahallesi 330. Sokak’ta bulunan Türkiye’nin ilk Çocuk Sokağı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın da katılacağı bir törenle 11 Eylül Perşembe günü açılacak. Esenlerli çocukların tıpkı yıllar önce büyüklerinin yaptığı gibi, sokakta koşup eğleneceği, misket, seksek veya evcilik oynayabileceği bu sokağın açılışı renkli görüntülere sahne olacak. Sokakta güven içinde ve sosyal iletişim yetileri gelişecek şekilde vakit geçirebilecek çocukların bu özel gününe çok sayıda davetli katılacak. Çocuk Sokağı’nın açılış kurdelesini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam kesecek.

ANNE ÇOCUK MERKEZİ’Nİ DE AÇACAK

İslam, Çocuk Sokağı’nda bulunan Esma Biltaci Anne Çocuk Merkezi’nin de açılışını yapacak. Geçtiğimiz yıl Mısır’da ordunun, Rabiatul Adeviyye Meydanı’nda darbe karşıtı göstericilere ateş açması sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki Esma Biltaci adına açılacak Anne Çocuk Merkezi, Esenlerli anneler ve çocuklar için yeni bir yaşam alanı niteliğinde olacak. Açılışa Esma Biltaci’nin ağabeyi Anmar Biltaci da katılacak.İçinde Anne Çocuk Kampüsü, Oyun Merkezi, Çocuk Kütüphanesi, Sinema, Açık Çocuk Bahçesi olacak merkezin açılışında anneler ve çocukları da yerlerini alacak.

Diğer Haberler