Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Haziran 2016

ABONE OL

Esenler Bir İslâm Mazlumunu Andı

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programında son devrin İslâm mazlumu İskilipli Atıf Hoca anıldı.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programında son devrin İslâm mazlumu İskilipli Atıf Hoca anıldı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programında İskilipli Atıf Hoca olarak bilinen ve 4 Şubat 1926 yılında Şapka Kanunu’na muhalefet ettiği için İstiklal Mahkemesi’nde yargılanarak idam edilen Mehmet Atıf Hoca anıldı. Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler İskilipliler Dernek Başkanı Salim Safran ve Başkan Yardımcısı Bayram Sarı, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İskilipli Atıf Hoca’nın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle devam etti.

İSLÂM’A ADANMIŞ BİR ÖMÜR…

Programda ilk konuşmayı yapan İskilipli Atıf Hoca’nın torunlarından Esenler İskilipliler Dernek Başkan Yardımcısı Bayram Sarı, “Hocamız mert, yiğit bir Anadolu eriydi. İslâm’ı, Allah’ın ismini duyurmaya ömrünü adamış bir gönül neferiydi” dedi.

SON DEVRİN İSLÂM MAZLUMUYDU

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, İskilipli Atıf Hoca’nın Türk siyasi tarihinin önemli bir yüzü olduğunu belirterek, “Ülkemizin hangi badirelerden geçtiğini kendisinin hayatında görebiliriz. Bu ülkede Allah, Peygamber, din, diyanet demenin nerelerden geçtiğini gösteren bir gönül ve İslâm adamıydı. Son devrin İslâm mazlumuydu” diye konuştu.

Program, Esenler Müftüsü Halil Şekerci’nin yaptığı dualarla sona erdi.

Diğer Haberler