Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Nisan 2012

ABONE OL

Esenler Bir Günde 3 Bakanı Ağırladı

Hafta sonu İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, çeşitli açılış, ziyaret ve etkinliklere katılmak üzere Esenler’deydi. Bakanlara, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu eşlik etti.

Hafta sonu İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, çeşitli açılış, ziyaret ve etkinliklere katılmak üzere Esenler’deydi. Bakanlara, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu eşlik etti.

Geçtiğimiz hafta sonu Esenler 3 bakanı ağırladı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, şehit er Vedat Aslan’ın şahadetinin 13. yıldönümünde Esenler’deki ailesini ziyaret etti. Yılmaz ziyarette, “Şehit yakınları tüm Türk milletine emanettir” dedi. Oruçreis Mahallesi’ndeki şehit evinde Bakan Yılmaz’ı anne Fikriye Aslan ve diğer aile yakınları karşıladı. Ziyarette Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da hazır bulundu.

 

PROTOKOL İMZALADILAR

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, buradan Havaalanı Mahallesi’ne geçerek Esenler Askerlik Şubesi’nin açılış törenine katıldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de iştirak etti. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, nüfus kaybı dolaysıyla işlevini kaybeden askerlik şubelerinin okul olarak hizmet vermesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na devredileceğini söyledi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de ilk defa bir askerlik şubesi açılışına katıldığını, bazı askerlik şubelerinin kendilerine devredilmesinden dolayı Milli Savunma Bakanlığı’na ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teşekkür etti. Daha sonra iki bakan arasında 122 askerlik şubesinin Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmesi ile ilgili protokol imzalandı. Buradaki törene, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, askeri yetkililer, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

İSİİF’İ GEZDİLER

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz beraberindekilerle birlikte Tekstilkent’deki 2012 İstanbul İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nı (İSİİF) ziyaret ettiler. Standları tek tek gezen iki bakan, burada fuarla ilgili Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun’dan bilgi aldı. Stand sorumlularından da bilgi alan Dinçer ve Yılmaz, iş başvurusu için forum dolduranlarla sohbet edip, birlikte hatıra fotoğrafları da çektirdi. Bakanların ardından İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da İSİİF’i ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı, vatandaşlarla sohbet etti.

ŞAHİN HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU 

Hafta sonu gündüz Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a ev sahipliği yapan Esenler, akşam da İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’i ağırladı. Bakan Şahin, Esenler Kültür Merkezi’ndeki Ordu Gök-Şen Derneği’nin birinci kuruluş yıl dönümü gecesine katıldı. Burada hemşehrilerine hitap eden İçişleri Bakanı Şahin, derneğe emeği geçenlere teşekkür edip plaketler verdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Geceye, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da katıldı.

 

 

Diğer Haberler