Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Temmuz 2014

ABONE OL

Esenler Bir Gönül Sultanını Andı

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Seyyid Muhammed Raşid Erol’un hayatı boyunca gönüllere hitap ettiğini belirtti ve “O, gönüllerin sultanıydı” dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Seyyid Muhammed Raşid Erol’un hayatı boyunca gönüllere hitap ettiğini belirtti ve “O, gönüllerin sultanıydı” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Dörtyol Meydanı’nda düzenlediği Ramazan etkinlikleri, Esenler Buhari İlahi Grubu’nun söylediği ilahilerle başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden gecede, Esenler halkının en çok ilgi gösterdiği Anadolu’yu Mayalayanlar programı başladı. Kamuoyunda Menzil Şeyhi olarak bilinen Seyyid Muhammed Raşid Erol Hazretleri’nin anıldığı gecede öğrencilerinden Adem Topal, Seyyid Muhammed Raşid Erol’un hayatını anlattı. Geceye; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Semerkand Vakfı Genel Merkez Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri de katıldı.

7 YAŞINDA HAFIZ OLDU

Programda Seyyid Muhammed Raşid Erol Hazretleri’nin hayatını hocanın öğrencilerinden Adem Topal anlattı. Topal, Raşid Erol’un hayatını tamamen mürşid-i kâmil olarak yaşadığını ve bu yolda çok önemli işler başardığını ifade etti. Erol’un daha 7 yaşında hafız olduğunu dile getiren Topal, “ Hesapsız muhabbeti ve içtenliği ile yanındakiler O’nu çok severdi. Öğrencilerine bugüne kadar tatmadıkları bir iç huzur verirdi. Kendisi çocukluk çağlarında bile oyun oynamak ya da akranlarıyla vakit geçirmek yerine okumayı, dini konularda bilgi sahibi olmayı severdi. Dini meseleleri çabuk kavrayan bir yapısı vardı. 7 yaşında hafız olarak bu anlamda eğitime ne kadar büyük önem verdiğini göstermişti” dedi.

NECİP FAZIL’DAN ÖRNEK VERDİ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, Anadolu’yu Mayalayanlar etkinliğinin önemine vurgu yaptı. Üstat Necip Fazıl Kısakürek’ten verdiği bir örnekle söze başlayan Göksu, “Ne zaman ki statlar, alanlar Allah’ı anmak için dolar, işte o zaman kurtuluş başlar” cümlesi ile Anadolu’yu Mayalayanlar etkinliğinin bu konuda bir adım olduğunu, Dörtyol Meydanı’nı dolduranların da bunu başardığını ifade etti.

GERÇEK GÖNÜL SULTANIYDI

Anadolu’yu Mayalayanlar etkinliği ile gerçek Allah dostlarını insanlara anlattıklarını söyleyen Başkan Göksu, “Bu ülke çok zor zamanlardan geçti, halen daha zorluklara göğüs geriyor. Anadolu’yu Mayalayanlar programımızda bizler bu ülkenin gerçek değerlerini anlatmak istedik. Yıllardır hepimize, daha çocukluktan itibaren sahte kahramanlar anlatıp durdular. Anlatılması gereken gerçek Allah dostları bizlere hiç anlatılmadı. İşte Seyyid Hazretleri… O’na yasaklar getirildi. İnancımıza, değerlerimize ket vurmaya çalıştılar ama şimdi Seyyid burada Esenler’de anılıyor. O, bu toprakların gerçek gönül sultanıdır. Bu topraklar bu kadar yozlaşmaya, dezenformasyona uğradığı halde yine de dimdik ayakta durabiliyorsa işte bu gönül sultanları sayesindedir” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜRLER ESENLER

Semerkand Vakfı Genel Merkez Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu da, yaptığı selamlama konuşmasında Anadolu’yu Mayalayanlar programından övgü ile bahsederek, Esenler Belediyesi’ne ve halkına teşekkür etti.

İLAHİYE DOYDULAR

Anadolu’yu Mayalayanlar programının ardından etkinliklerde sanatçı Abdullah Beyhan sahne aldı. Beyhan söylediği ilahilerle Esenler Dörtyol Meydanı’nı dolduran vatandaşlara unutulmayacak bir gece yaşattı.

SİNOP DERNEKLERİYLE SAHUR

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve Esenler Müftüsü Halil Şekerci programın ardından etkinlik alanının yanında bulunan Anadolu Sokağı’ndaki derneklere ziyaretlerde bulundu. Burada Sinop Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen sahur yemeğine katılan Başkan Göksu, güzel çalışmaları nedeniyle Federasyon Başkanı Engin Kırmızıgül’e teşekkür etti. Dernek başkanları da Göksu, Özkan ve Şekerci’ye birer atkı hediye etti.

Diğer Haberler