Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Mart 2015

ABONE OL

Esenler- Bihaç Kardeş Oluyor

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Bosna Hersek'in Bihaç Belediye Başkanı Emzad Galijasevic, Esenler ile Bihaç’ın kardeş şehir ön protokolünü imzaladı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Bosna Hersek’in Bihaç Belediye Başkanı Emzad Galijasevic, Esenler ile Bihaç’ın kardeş şehir ön protokolünü imzaladı.

Esenler Belediyesi ile Bosna Hersek’in kuzeybatısında bulunan Una Sana Kantonu’nun başkenti olan Bihaç Belediyesi, “Kardeş şehir iyi niyet protokolü” imzaladı. İmzalanan anlaşma ile ortak bilinç oluşturmak amacıyla iki kent arasında; sosyal, kültürel ve ekonomik pek çok konuda işbirliği yapılmasını öngören anlaşmanın ilk adımı, düzenlenen imza töreni ile atıldı. Esenler Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen törene, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile Bihaç Belediye Başkanı Emzad Galijaseviç’in yanı sıra; eski İstanbul Milletvekili Hüseyin Kansu, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya ve Galijaseviç’in beraberindeki heyet katıldı.

BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Bihaç şehri hakkında detaylı bilgi veren Bihaç Belediye Başkanı Emzad Galijaseviç, “Bihaç’ın nüfusu 65 bin ve bunun yüzde 95’i Müslüman. 5 bini aşkın öğrencisi olan bir üniversitemiz var. Esenler Belediyesi ile sadece ekonomik değil, kültürel ve sportif işbirliği de yapmak istiyoruz. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. ” dedi.

MUTLULUĞUNUZ MUTLULUĞUMUZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu tahmin ettiğinden çok daha iyi bir şehir ve şehir yönetimi ile karşılaşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Ben Bosna’daki kardeşlerimizi güçlü ve başarılı görünce daha mutlu oluyorum. Bihaç ile ilgili hiçbir bilgim yokken de Bihaç ismi, savaş zamanındaki zaferinden dolayı benim zihnimde yer edinmişti. Bihaç’ı iş adamlarımızın da yer alacağı bir grupla ziyaret etmek istiyorum. Kültürel etkinlikler gerçekleştirebileceğimiz çeşitli projeler geliştirebiliriz. İnşallah imzaladığımız bu ön protokol ile yeni bir başlangıç yaparız. Biz de elimizden gelen katkıları Bihaç’a taşımış oluruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Göksu ve Galijaseviç,Esenler ve Bihaç arasında kardeş şehir ön protokolü imzaladı. Galijaseviç Göksu’ya kentin simgesi Una Nehri’nin yer aldığı bir tablo hediye ederken, Göksu da Galijaseviç’e Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından hazırlanan “Şehir Kitaplığı” kitap setini hediye etti.

Diğer Haberler