Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Haziran 2017

ABONE OL

Esenler Bereket Sofrasında Buluştu

Esenler Belediyesi'nin Dörtyol Meydanı'nda kurduğu Türkiye'nin en büyük iftar sofrasına konuk olan Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, "Fas'tan Endonezya'ya kadar 1,7 milyar Müslüman'ın gözünün içine baktığı ülke Türkiye'dir" dedi.

Esenler Belediyesi’nin Dörtyol Meydanı’nda kurduğu Türkiye’nin en büyük iftar sofrasına konuk olan Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Fas’tan Endonezya’ya kadar 1,7 milyar Müslüman’ın gözünün içine baktığı ülke Türkiye’dir” dedi.

Esenler Belediyesi’nin Dörtyol Meydanı ve devamındaki trafiğe kapalı Davutpaşa Caddesi’nde kurduğu Türkiye’nin en büyük iftar sofrasında on binler bir araya geldi. İftar programına; Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş, Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile on binlerce vatandaş katıldı.

ON BİNLER AYNI SOFRADA BULUŞTU

İftar sonrasında aynı sofrada buluşan on binlerce vatandaşa hitap eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bugün çok güzel bir sofrada beraberiz. Bu meydanda on binlerce kardeşimizle birlikte iftar yapıyoruz. Bu sofrada bizleri yalnız bırakmayan Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş’a ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a Esenler halkı adına canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş da kısa bir selamlama konuşması yaparak, Ramazan-ı Şerif’in, paylaşma, kardeşlik gibi insani duyguların yeniden yaşandığı bir manevi iklim olduğunu söyledi. Topbaş’ın konuşmasının ardından okunan ezanla birlikte kardeşlik sofrasında buluşan on binler hep birlikte oruçlarını açtılar.

BU SOFRALAR KORULDUKÇA BU ÜLKE BÖLÜNMEZ

İftarın ardından Dörtyol Meydanı’nı dolduran Esenlerlilere seslenen Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ramazan’ın hem bireysel hem de Müslümanlar olarak kendimizi sorguya çekmemiz gereken bir zaman dilimi olduğu ifade etti.

1,7 milyar nüfusa sahip İslam dünyasının büyük hicranları yaşadığına dikkat çeken Kurtulmuş, “Bir taraftan açlık ve kıtlık, diğer taraftan iç çatışma ve savaşlar, öte taraftan da iç huzursuzluklarla İslam dünyası can hıraş bir mücadelenin içinde bulunuyor. Türkiye olarak Suriye’de de, Irak’ta da, Cezayir’de de, Fas’ta da hiçbir Müslüman’ın burunun kanamasından yana değiliz. Allah bu millete güç ve kuvvet versin. Fas’tan Endonezya’ya kadar 1,7 milyar Müslüman’ın gözünün içine baktığı ülke Türkiye’dir. Allah, bütün bu güç ve ayrılıkları ortadan kaldırmak için, mazlumların elinden tutup ayağa kaldırması için Türkiye’ye kuvvet versin” dedi.

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran da kısa birer konuşma yaparak, Ramazan’ın manevi iklimini gözleri önüne seren bu güzel tablonun oluşmasını sağlayan Başkan Göksu’ya teşekkür etti.

ORDULULARIN İFTARINA DA KATILDI

Konuşmasının ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi’nin Şehir İftarları programı kapsamında Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlediği Ordulular iftarına katıldılar.

Diğer Haberler