Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Aralık 2022

ABONE OL

ESENLER BELEDİYESİ YAYINLARI TÜYAP KİTAP FUARI’NDA!

Esenler Belediyesi, Covid-19 pandemisinden sonra kapılarını yeniden kitapseverlere açan 39. TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na kültür yayınlarının yer aldığı stantla katıldı.

Esenler Belediyesi kültür yayınları, 39. Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarı’nda okurlarla buluştu. Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen “Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı”, 11 Aralık’a kadar kapılarını açık tutacak. “Kitap Şehre Dönüyor” sloganı ve “Kitabın Büyülü Dünyası” temasıyla TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuara Esenler Belediyesi; kültür yayınları, Prof. Dr. Sadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi Şehir Kitaplığı, Esenler Sanat Evi (ESEV) sergi katalogları, Esenler Belediyesi bünyesinde çıkan çeşitli dergiler ve kitaplar olmak üzere bünyesinde çıkan pek çok yayınla katıldı. Fuar, 11 Aralık’a kadar kitapseverlerle buluşmaya devam edecek.

HERKESİ BEKLİYORUZ

Her yaştan okuyucunun Esenler Belediyesi yayınlarına büyük ilgi gösterdiğini belirten proje koordinatörü Halil İbrahim Aygül, “TÜYAP Kitap Fuarı, kitap kurtları için farklı bir anlam taşıyor. Salgın nedeniyle iki yıldır fuar yapılamıyordu. Fuarın yeniden okurlarla buluşmuş olmasının heyecanını yaşıyoruz biz de. Bu yılki tema “Kitabın Büyülü Dünyası”. Biz Esenler Belediyesi olarak yaptığımız etkinliklerle, yayınlarımızla öğrencilerimizi bu büyülü dünyada anlamlı yolculuğa çıkarıyoruz. Bugün de bu dünyamızı herkes tanısın istiyoruz. Bu nedenle yayınlarımızla fuardaki yerimizi aldık. 7’den 77’ye herkesi Esenler Belediyesi yayınlarının yer aldığı standımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜYAP

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından 1982’den bu yana otuz sekiz yıldır kesintisiz düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı, ağırladığı yarım milyona yakın ziyaretçisi ile alanında en köklü ve rakipsiz aynı zamanda Avrupa’nın okura ulaşan en büyük fuarı olma özelliğine sahiptir.

Yüzlerce yayınevinin ve binlerce yazarın okurlarla buluştuğu, 1987 yılında Fazıl Hüsnü Dağlarca ile başlayan onur yazarlığı uygulaması ile değerli edebiyat insanlarının onurlandırdığı fuar, düzenlenen yüzlerce etkinlikle fuar sürecinde kentte büyük bir edebiyat ve kültür şöleni yaratarak kentin en önemli kültürel etkinliklerinden biri olmaktadır.

Yazar Nazlı Eray’ın onurlandıracağı TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile otuz dokuzuncu yılında Beylikdüzü TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 3 – 11 Aralık 2022 tarihleri arasında okurlar ile buluşuyor.

Diğer Haberler