Öneri ve Talep Formu
üniversiteli

Türkiye’nin farklı şehirlerinden Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazanarak eğitim almak için Esenler’e gelen üniversite öğrencilerine Esenler Belediyesi kucak açtı.

Eklenme tarihi 7 Ekim 2021

ABONE OL

ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİ AÇIKTA BIRAKMADIK

Türkiye’nin farklı şehirlerinden Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazanarak eğitim almak için Esenler’e gelen üniversite öğrencilerine Esenler Belediyesi kucak açtı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında yedekte kalan ve henüz yurt veya ev ayarlayamayan üniversiteli gençler, kalacak yerlerini ayarlayana kadar Esenler Belediyesi tarafından otele yerleştirildi.

21’i kız, 22’si erkek olmak üzere 43 öğrenci, kaldıkları otelde sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini açık büfede yiyorlar. Odalarda üçer kişi kalıyorlar ve beş yıldızlı hizmet alıyorlar. Öğrencilerin internet ve içecek ikramları da bulunuyor. Ayrıca öğrenciler sabah ve akşam, okullarına ring servisleriyle gidiyorlar.

ÜNİVERSİTELİ GENÇLERE ‘HOŞGELDİN’ ZİYARETİ

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Erhan Akcan ile müdürlük ekipleri, Esenler’de eğitim gören üniversite öğrencilerine ‘Hoş geldin’ ziyaretinde bulundu ve bir talepleri olup olmadığını sordu. Üniversiteli gençler, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya ve belediye personeline teşekkür ettiler ve kendileriyle bu denli ilgilendikleri için minnettar olduklarını dile getirdiler.

İHTİYAÇLARI GİDERİLDİ, GEZİLER DÜZENLENECEK

Ziyarette öğrencilere ihtiyaç duyabilecekleri 2 GB internet, powerbank, kupa bardak, hijyen paketi ve Başkan Göksu’nun ‘Kırk Şehir’ kitabı hediye edildi. Esenler Belediyesi, misafir ettiği üniversiteli gençler için önümüzdeki günlerde Türkiye’nin farklı şehirlerine geziler, İstanbul turu ve kültürel programlar da düzenleyecek.

Belediyemizin gençler için düzenlediği eğitimler, sosyal etkinlikler ve diğer organizasyonlar hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili haberlerimizi bu linkten inceleyebilirsiniz.

Diğer Haberler