Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Mart 2018

ABONE OL

Esenler Belediyesi’nden Şehitlere Vefa

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Cadde ve sokak tabelalarının yenileneceğini belirten Başkan Göksu, "O tabelalarda şehidimizin nerede yaşadığı, nerede şehit olduğu da yazacak. Şehitlerimizi ve gazilerimizi halkımıza daha iyi tanıtacağız” dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Cadde ve sokak tabelalarının yenileneceğini belirten Başkan Göksu, “O tabelalarda şehidimizin nerede yaşadığı, nerede şehit olduğu da yazacak. Şehitlerimizi ve gazilerimizi halkımıza daha iyi tanıtacağız” dedi.

Şehit aileleri ve gaziler, Esenler Kaymakamlığı ve Esenler Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle düzenlenen yemekte buluştu. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’ndeki yemeğe; Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, TSK’nın kullandığı insansız hava araçları sistemlerini üreten BAYKAR Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar da katıldı.

AFRİN ZAFERİ COŞKUYLA KUTLANDI

Programda şehit aileleri ve gazilere yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür edilirken Çanakkale şehitleri ve gazileri başta olmak üzere tüm şehitler ve gaziler için dualar edildi. Afri’nde terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu için de eller semaya açıldı. Program sırasında TSK ve ÖSO kuvvetlerinin Afrin ilçe merkezini kontrol almasına ilişkin haberler canlı olarak izlendi. Şehit aileleri ve gaziler, haberleri büyük coşkuyla alkışladılar.

ŞEHİTLERİMİZİ HALKIMIZA DAHA İYİ TANITACAĞIZ

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, şehit ailelerine ve gazilere vatan için verilen mücadeleden ötürü teşekkür etti. Esenler’in şehitlerini ilçe halkına daha iyi tanıtmak için çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Göksu, “Belediye Meclisimizden aldığımız karar ile ilk olarak şehidimiz Volkan Karatepe’nin ismini Oruç Reis’te bulunan bir meydanımıza verdik. Esenler’de birçok sokağımızda şehitlerimizin veya gazilerimizin isimleri bulunuyor. Bu isimleri, sadece tabelaya yazarak yaşatamayız. O sokak tabelalarımızı yenileyeceğiz. O tabelalarda şehidimizin nerede yaşadığını, nerede şehit olduğu, kim olduğunu anlatacağız. Şehitlerimizi ve gazilerimizi halkımıza daha iyi tanıtacağız” dedi.

Diğer Haberler