Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Nisan 2012

ABONE OL

Esenler Belediyesi’nden Bir İlk Daha

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, üniversiteye girişte birinci aşama sınavı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'na katılan öğrencilere çay ve çorba ikram ederek onların heyecanına ortak oldu.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, üniversiteye girişte birinci aşama sınavı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na katılan öğrencilere çay ve çorba ikram ederek onların heyecanına ortak oldu.

Esenler Belediyesi,  bir ilke daha imza atarak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na giren öğrenci ve velilere ücretsiz çay ve çorba ikramında bulundu. İlçede YGS’ nin yapıldığı toplam 10 okulda gerçekleşen çay ve çorba dağıtım programı ile öğrencilerin heyecanına ortak olan Esenler Belediyesi, dışarıda yürekleri endişeyle çarpan veliere de moral oldu. Sabah erken saatlerde başlayan programa katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; Atışalanı Lisesi önünde kurulan stantta, öğrenci ve velilere kendi eliyle çay ve çorba ikram etti. Çay ve çorba içebilmek için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar,  İstanbul’da ilk kez yapılan böyle bir uygulamayı çok beğendiklerini dile getirdi.

Çocukların heyecanına ortak olmak istedikTürkiye genelinde 1 milyon 837 bin üniversitede okumak isteyen öğrencilerin  katıldığı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’nda öğrenci ve velilere moral vermek ve onların heyecanlarına ortak olmak böyle bir uygulamayı hayata geçirdiklerini  söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, geçen yıl kızının YGS’ye girdiğini ve o zaman böyle bir uygulamanın aklına geldiğini söyledi. Esenler’de YGS sınavının gerçekleştiği toplam 10 okulda çay ve çorba ikramlarını yaptıklarını anlatan Başkan Göksu, “Çocuklar sınavda ter dökerken veliler de dışarıda heyecanlanıyor. Biz de hem çocukların hem de velilerin heyecanına ortak olmak istedik ve böyle bir uygulamayı hayata geçirdik” dedi. Göksu, YGS’ye giren  tüm öğrencilere başarılar diledi.

Çay ve çorbalar, yüzleri güldürdüÜcretsiz çay ve çorba ikramları en çok kahvaltı etmeden YGS’ye girebilmek için yollara düşen öğrenci ve velileri mutlu etti. Çay ve çorbalarını içerek karınlarını doyuran bir çok öğrenci ve veli, diğer ilçelerin Esenler’i örnek alması gerektiğini söyledi. Sınav öncesi heyecanlı olduğu gözlenen 19 yaşındaki Barış Dursun, “Sınava geç kalmamak için sabah erkenden yola çıktım. Kahvaltı bile yapamadım. Burada çorba olduğunu görünce çok sevindim. İyi ki çorba var. Yoksa sınava aç girecektim” dedi. Sınava giren çocuklarını heyecanla ve sabırsızlıkla bekleyen İlknur ve Fikret Alper çifti ise; “ Esenler Belediyesi çok iyi düşünmüş. Çok güzel bir şey. Çocuğumuz sınavda olduğu için hiçbir yere gidemiyoruz. Ama ne mutlu ki bizlere çayımız ve çorbamız ayağıma kadar geldi.” diye konuştu.

 

Diğer Haberler