Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Şubat 2012

ABONE OL

Esenler Belediyesi Kar Nöbetinde

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçede alınan önlemlerle ilgili incelemelerde bulundu. İlçenin belli noktalarında 24 saat boyunca hazır bekletilen tuzlama ve yol açma ekiplerinin yaptıkları çalışmaları yerinde gözlemleyen Göksu, “Gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu gece de bize uyku yok. Yeter ki Esenler halkı rahat uyusun” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçede alınan önlemlerle ilgili incelemelerde bulundu. İlçenin belli noktalarında 24 saat boyunca hazır bekletilen tuzlama ve yol açma ekiplerinin yaptıkları çalışmaları yerinde gözlemleyen Göksu,  “Gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu gece de bize uyku yok. Yeter ki Esenler halkı rahat uyusun” dedi.

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe belediyeleri, kar yağışı ile meydana gelebilecek olumsuz şartlardan vatandaşların mağdur olmaması için var güçleriyle mücadele ediyor.  İlçenin dört bir yanında karla mücadele çalışmaları yapan Esenler Belediyesi de aldığı tedbirlerle hava şartlarının hayatı olumsuz  yönde etkilememesi için 24 saat gece gündüz demeden çalışıyor.  Son olarak Kemer Mahallesi’nde canla başla yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Göksu, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, Başkan  Danışmanları, Çevre koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve ilgili teknik çalışanlarla birlikte gece gündüz demeden var güçleriyle çalışan karla mücadele ekiplerinin yaptıkları çalışmaları izledi. İlçe halkının mağdur olmaması için 7 gün 24 saat çalıştıklarını belirten Göksu,  yaptığı açıklamada; çalışmalara aralıksız devam edeceklerini ifade ederek olumsuz hava şartlarından hiçbir kimsenin mağdur olmaması için gereken tüm tedbirleri aldıklarını söyledi. “Bu gece de bize uyku yok, yeter ki Esenler halkı rahat uyusun, sıkıntı çekmesin ” diyen Göksu, kar yağışı sona erene kadar ilçenin dört bir yanında çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti.

Yüzlerce kişi canla başla çalışıyorEsenler İlçe Haritasını eline alarak konuşmasına devam eden Göksu, ilçede ki toplam 11 güzergâhın her türlü don ve buzlanma olaylarına karşı sürekli açık olması için gerekli çalışmalarının yapıldığını vurgulayan Göksu,  toplam bin 50 kişilik bir ekiple beraber karla mücadele çalışmalarının yapıldığını belirtti. Hava şartlarının hayatı olumsuz yönde etkilememesi için 24 saat gece gündüz demeden mücadele edeceklerini söyleyen Göksu, Meteoroloji’den gelen uyarılar doğrultunda trafiğin aksamaması için tuzlama çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini belirtti. Tuzlama ve yol açma ekiplerinin 24 saat boyunca ilçenin belli noktalarında hazır bekletildiğine dikkat çeken Göksu,  kar yağışının etkisinin gösterdiği günden itibaren ilçede ciddi bir aksaklık yaşanmadığını söyledi.

Ekiplerimiz nöbetteEsenler halkının huzuru için uyumadan nöbet tutacaklarını ifade eden Göksu, “Ekiplerimiz nöbette.  2 tuzlama aracımız, 3 iş makinesi, 1 greyder, 10 kamyon ve  300 kişiye yakın personelimiz, kışın olumsuz etkilerini minimize etmek için sürekli görev başında” dedi.Kar yağışı ile beraber kapanma olasılığı olan güzergâhların açık tutulması için yeteri kadar araç ve gerecin olduğunu vurgulayan Göksu hava şartlarından olumsuz etkilenen vatandaşların acil durumda Esenler Belediyesi bünyesinde 24 saat aralıksız hizmet veren Esenler Toplumsal İletişim Merkezi’nin (ESTİM) 444 00 73 numaralı telefonunu arayabileceklerini kaydetti. Göksu, “Arkadaşlarımız, problemi buradan hemen gerekli birimlere iletiyor ve çözüm üretiliyor” diye konuştu.

Belediye ve muhtarlar el eleOlumsuz hava şartları nedeniyle ilçenin 16 mahallesindeki muhtarlarla da sürekli iletişim halinde olduklarını ifade eden Göksu, “Muhtarlarımızla sürekli irtibattayız. Ekiplerimiz, acil bir durumda herhangi bir mahallede sorun olursa hemen harekete geçerek yardımcı oluyorlar. Çok şükür bugüne kadar ciddi bir sorunla karşılaşılmadı. Soğukta aç ve açıkta hiçbir vatandaşımız yok” dedi.

 

Diğer Haberler