Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Nisan 2012

ABONE OL

Esenler, Adıyamanlı Öğrencileri Ağırladı

Adıyamanlı öğrenci ve öğretmenler, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun ev sahipliğinde İstanbul'u ziyaret ettiler. İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini gezen öğrenciler, Esenler Kültür Merkezi'ni de ziyaret ederek Başkan Göksu ile birlikte yemek yediler.

Adıyamanlı öğrenci ve öğretmenler,  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde İstanbul’u ziyaret ettiler. İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezen öğrenciler, Esenler Kültür Merkezi’ni de ziyaret ederek Başkan Göksu ile birlikte yemek yediler.

İstanbul ile Adıyaman arasında köprü kurmak amacıyla yapılan kültür gezileri programı kapsamında , İstanbul’a gelen Adıyamanlı öğrenciler Esenler’i ziyaret etti.  Adıyaman’dan gelen öğretmenlerin de katıldığı İstanbul turunda Adıyamanlı öğrenciler,  unutulmaz bir gün yaşarken ilk kez gezdikleri İstanbul’un tarihi yerleri ile ilgili bilgi aldılar. Gündüz yaptıkları Boğaz turunun ardından Eyüp Sultan, Minyatürk, Panoroma, Yerebatan Sarnıcı, İstanbul Üniversitesİ ve Süleymaniye Camiisi gibi istanbul’un tarihi mekânlarını gezip gören öğrenciler,  günün sonunda ise Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde, aralarında Adıyaman Vakfı ile Gölbaşı Vakfı’nın yöneticilerinin de bulunduğu yemekte bir araya geldiler.

Bu millete bir vefanız olsunEsenler Kültür Merkezi’nde gerçekleşen yemek programında bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu; Çanakkale’ye hareket edecek öğrencilere hayırlı yolculuklar dileyerek “Çanakkale ve İstanbul’a  turistik bir seyahat olarak görmek çok kolaydır. Ama Çanakkale,  bu milletin yüreğinde çok farklı bir yeri olan bir şehirdir. Oraya gidip Yahya Çavuşların Seyyid Onbaşıların neden canlarını bu uğurda seve seve verdiklerini sorgulamaz ve onlar gibi olmak gayretinin içinde bulunmazsanız,  size verilen emekler karşısında vefasızlık yapmış olursunuz. Çünkü bugün gezdiğimiz, özgürce dolaştığımız, ezanlarına şahit olduğumuz bu ülke, bu topraklar bizden önce verilen büyük gayretlerin sonucudur.  Bu vatanın evladı olarak bize sunulan bu imkânlara en iyi şekilde cevap vermek, buna karşın vefamızı ödemek, bu toplumun gelecekte büyüyebilmesi için hiç olmazsa emek sarf etmek, dua etmek, gayret etmek, yapılabilecek en önemli işlerden bir tanesidir” diye konuştu. Adıyaman’ın terörize olmadığını toplumsal dayanışma ve kardeşliğini devam ettirdiğini ve Türkiye’ye bu anlamda da örnek olduğunu kaydeden Göksu, “Böyle bir ilin parçası olmak en önemli gurur vesilesidir” dedi.

Göksu’ya anlamlı hediye Adıyamanlı öğrencilerin  büyük ilgi gösterdiği gecede bir konuşma yapan misafir öğretmenlerden Ömer Benzer de organizasyona maddi ve manevi olarak öncülük eden Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür ederek, ilk kez böyle bir kalabalık grupla İstanbul’u ziyaret ettiklerini ve öğrencilerin bu geziler sayesinde tarihte yaşananları daha iyi anladığını söyledi.Gece sonunda Adıyamanlı öğrenciler, Göksu’ya çam sakızı çoban armağanı bir hediye takdim ettiler ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.  Yemek programı sonrasında; öğrenciler Çanakkale’ye hareket ettiler .

 

Diğer Haberler