Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mart 2012

ABONE OL

Esaydam’da Disiplin Semineri

ESAYDAM’da seminer veren Psikolog Osman Baş, çocuk eğitiminde disiplinin önemine dikkat çekerek tutarlı ve kararlı davranışların disiplinin sağlanması anlamında önemli olduğunu söyledi.

ESAYDAM’da seminer veren Psikolog Osman Baş, çocuk eğitiminde disiplinin önemine dikkat çekerek tutarlı ve kararlı davranışların disiplinin sağlanması anlamında önemli olduğunu söyledi.

Esenler halkını her hafta alanında söz sahibi uzmanlarla buluşturan Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi (ESAYDAM) bu hafta psikolog Osman Baş’ı ağırladı. 

ESAYDAM Seminer Salonu’nda düzenlenen seminere çok sayıda vatandaş katıldı. Seminer başlamadan önce salonu tıklım tıklım dolduran vatandaşlar, seminere büyük ilgi gösterdi.  “Çocuk Eğitiminde Disiplin Anlayışları” başlığı çerçevesinde vatandaşlara seminer veren Psikolog Baş,  eğitimin önemine dikkat çekerek sözlerine başladı. Barkovizyon eşliğinde sunumunu yapan Baş, eğitim ve öğretimin amaç ve başarı olmak üzere 2 boyutu olduğunu söyleyerek amacın belirgin olmasının bilinçli ve planlı olmayı beraberinde getirdiğini söyledi. Baş, amaç belirgin değilse, öğrencinin ve eğitimde başarının tahmin edilebilir değil, rastlantısal olacağını ifade etti.

İlgi ve isteklere yön verinÇocuk eğitiminde disiplinin çok önemli bir yeri olduğunu dile getirerek konuşmasına devam eden Baş, bu konuda anne ve babalara büyük görevler düştüğünü belirtti. Çocukta disiplini sağlarken tutarlı ve kararlı davranışlarda bulunmak gerektiğine dikkat çeken Baş, çocuklara disiplini sağlamak için ilgi ve isteklere yön verilmesi, problemlere ve isteklere rehberlik edilmesi ve olumlu davranışlara teşvik edilmesinin gerekli olduğunu söyledi. Öğrenci ve öğretmen işbirliğinin de çocuklarda disiplin eğitimi için önemli olduğunu kaydeden Baş, “Öğrenci ve öğretmen işbirliği çok önemli. Disiplin eğitimin ayrılmaz bir parçası.  Doğru kullanıldığında disiplin anlayışı öğrencinin eğitim ve öğretim başarısında büyük bir katkı sağlar” dedi.

 

Diğer Haberler