Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Mayıs 2014

ABONE OL

Esaydam’a Kadın Kafe

ESAYDAM, yenilenen yüzüyle Esenlerliler’e hizmet verecek. Merkezde açılacak Kadın Kafe’de anneler, çay – kahvelerini yudumlarken çocuklar da çocuk parkında oyunlarını oynayabilecekler.

ESAYDAM, yenilenen yüzüyle Esenlerliler’e hizmet verecek. Merkezde açılacak Kadın Kafe’de anneler, çay – kahvelerini yudumlarken çocuklar da çocuk parkında oyunlarını oynayabilecekler.

Turgutreis Mahallesi’nde bulunan Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi (ESAYDAM), bundan böyle belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek. Yenilenen yüzüyle Esenlerliler’e hizmet verecek ESAYDAM’da özellikle kadınlara ve çocuklara yönelik birbirinden farklı seminerler ve etkinlikler yapılacak. ESAYDAM, aile içi iletişim ve çocuk gelişimi konularının yanı sıra kadınların yeteneklerini geliştirmeleri için de çeşitli eğitimler düzenleyecek.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ESAYDAM’ın yenilenen yüzüyle ilk programında Esenlerli kimsesiz ve bakıma muhtaç yaşlılara yönelik bir kahvaltı programı düzenledi. Esenler Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ve ESAYDAM Koordinatörü Meryem İnat’ın da katıldığı programda yaşlılar, bir araya gelerek kahvaltı yapıp sohbet ettiler.

KADIN KAFE GELİYOR

Programda konuşan ESAYDAM Koordinatörü Meryem İnat, ESAYDAM’ın 4. katında açılacak Kadın Kafe hakkında bilgi verdi. “Kafemizin dekorasyonunu değiştirdik. Burada anneler, çay – kahvelerini yudumlarken çocuklar da çocuk parkında oyunlarını oynayabilecekler. Ayrıca merkezde hanımlara yönelik pasta – kurabiye kursları düzenlenecek” diye konuştu.

DUALARINIZ YETER

Esenler Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu da, belediyenin yaptığı faaliyetlerin dünyalık algılanmaması gerektiğini söyleyerek, “Sadece sizlerin duası bizim hayatımızın geleceğine yön verecektir. Hepimiz bir gün yaşlanacağız, gençlik bizi bırakacak. Önemli olan bu dünyayı onurlu ve şerefli şekilde, Allah’ın emrine uygun tamamlayabilmek” dedi. Gençlerin bazı yanlışlar yapsalar da affedilmeleri gerektiğini kaydeden Aksu, “Gençlerimiz cahillik yapabilirler. Çocuklarımız ne kadar acziyet ve vefasızlık gösterirlerse göstersinler, siz onlara beddua etmeyin. Onlar da evlatlarından bulmasınlar” diye konuştu.

Diğer Haberler