Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Nisan 2018

ABONE OL

Esas Faaliyet Raporu Millete Sunulandır

Esenler Belediyesi’nin 2017 yılını kapsayan "Yıllık Faaliyet Raporu", Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Faaliyet Raporu'nun sunumunu yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Bizim açıkladığımız Faaliyet Raporu bir resmi prosedür. Esas Faaliyet Raporu'na 'Evet' diyecek olan milletin ta kendisidir" dedi.

Esenler Belediyesi’nin 2017 yılını kapsayan “Yıllık Faaliyet Raporu”, Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Faaliyet Raporu’nun sunumunu yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,”Bizim açıkladığımız Faaliyet Raporu bir resmi prosedür. Esas Faaliyet Raporu’na ‘Evet’ diyecek olan milletin ta kendisidir” dedi.

Esenler Belediye Meclisi’nin 5. Seçim Yılı 5. Dönem Meclisi Nisan ayı toplantılarının ikinci birleşiminde Esenler Belediyesi’nin 2017 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu görüşüldü.Esenler Belediye Meclis Salonu’nda Meclis Başkanı Murat Gülkıran’ın başkanlığında yapılan toplantı,Esenler Belediyesi’nin son 9 yılda yapılan hizmet ve yatırımların anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle başladı.

ESENLER ALGISI DEĞİŞTİ

Toplantıda ilk olarak AK Parti Esenler Belediye Meclisi Üyesi Musa Ada, meclis üyeleri adına konuştu. Ada, Esenler Belediyesi’nin ilçede yaptığı sosyal, kültürel ve kentsel dönüşüm çalışmalarından ve hayata geçirilen projeleri hakkında söz etti. Ada, “Esenler bu değişim ve gelişimlerle birlikte hem ilçe içindeki hem de ilçe dışındaki algısını olumlu yönde dönüştürmüştür” dedi.

DÖNÜŞÜM ŞART

Esenler’de askeri alanda yapılacak planların kentsel dönüşüme olumlu katkı yapmasının önemine dikkat çeken CHP Esenler Belediye Meclisi Üyesi Yüksel Kılıç, “Esenler’de yapı stoğumuzun yüzde 70’i ömrünü tamamlamış durumda yani olası büyük İstanbul depreminde yıkılacak. Esenler bu depremde büyük can kayıpları riski taşımaktadır. Bunun yanında Esenler, İstanbul’da Avrupa yakasının merkezindedir. Esenler’in yıkılması demek, olası bir depremde kaosun maksimuma çıkması demektir. Öyleyse Esenler’i değiştirip dönüştürmemiz ve yapılarımızı yenilememiz gerekiyor” diye konuştu.

FAALİYET RAPORU’NA ‘EVET’ DİYECEK OLAN MİLLETTİR

2017 Yılı Faaliyet Raporu ile ilgili olarak meclis üyelerine sunum yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, göreve geldikleri 2009’dan 2018 yılına kadarki süreçte; algı, fiziki, sosyal, kültürel ve sınır sorunlarıyla ilgili ilçede büyük mesafe kat ettiklerini ifade etti.

Göksu, ilçede 2017 yılında yapılan çalışmalarla ilgili özetle şunları söyledi:

“Esenler’i İstanbul’da suç işlenme oranlarında ilk 3’ten son sıralara getirdik. Okullar dışında kamu binası olmayan Esenler’i, İstanbul’da hiç kamu binası eksiği olmayan bir ilçe haline getirdik. Kültürel çalışmalar açısından 400 koltuğumuz vardı, şu anda 6 bin 160 koltuğu olan bir ilçeyiz. 2017 yılında, bir milyonun üzerinde kültürel etkinliklerimize katılım oldu. Bu yıl 53 bin çocuğumuz bilgi evlerimizde, 2 bin 500 çocuğumuz ise sanat merkezlerimizde eğitim aldı. İstihdam merkezimiz ESKAM ile bu sene 4 bin 518 kişiyi iş sahibi yaptık. İyilik Merkezimizde binlerce yoksul kardeşimize yardım ettik. Bizim açıkladığımız Faaliyet Raporu bir resmi prosedür. Esas Faaliyet Raporu’na ‘Evet’ diyecek olan milletin ta kendisidir.”

İLK HEDEF, 40 BİN KONUTUN TRANSFERİ

Göksu, askeri alanda yapılacak yeni şehrin planlamasıyla ilgili, “Esenler’de yapı stoğunun, mevcut planlara göre olması gereken nüfusumuz 380 bin civarında olması gerekir. Esenler’de şu anda birinci etapta değerlendireceğimiz şey, bir buçuk milyon metrekarelik yerleşik Esenler’de imar sıkıntısı çeken yerler var, transfere buralardan başlayacağız. Allah nasip ederse, Eylül başı gibi Metris inşaatlarımıza başlıyoruz. İlk hedefimiz 40 bin konutun transferi. Bunun yanı sıra 2023 Esenler vizyonumuzu da; milli, ekonomik ve yerel gelecek hayali üzerine kurduk” diye konuştu.

Başkan Göksu’nun konuşmasının ardından 2017 yılı Faaliyet Raporu oylamaya sunuldu. Esenler Belediyesi 2017 Yılı Faaliyet Raporu, oy çokluğu ile kabul edildi.

Diğer Haberler