Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Mayıs 2017

ABONE OL

Erkekliğe İlk Adımı Attılar

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği "2017 Sünnet Şöleni" kapsamında 1.000 çocuk erkekliğe ilk adımı attı.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği”2017 Sünnet Şöleni” kapsamında 1.000 çocuk erkekliğe ilk adımı attı.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Sünnet Şöleni”, bu sene de büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Esenler Dörtyol Meydanı bu kez Sünnet Şöleni’ne ev sahipliği yaptı. AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ile binlerce vatandaşın katıldığı şölen, minklere özel etkinliklerle başladı.

SÜNNET FITRATTAN GELİR

Şölende konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, sünnetin fıtrattan geldiğine dikkat çekerek, “Sünnet hazreti İbrahim’den beri bütün insanlığın uyguladığı fıtri bir ibadettir. Günümüzde bir kısım insanlar sünneti sadece tıbbi bir operasyon olarak görüyor bu doğru değil. Bizim toplumumuz bu ibadete, erkekliğe ilk adım atma törenine çok önem verir. Esenler Belediyesi olarak bu organizasyonda bizlere yardımcı olan sünnet çocuklarımızın anne ve babaları ile hastanelerimizin yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

BİNLERCE ÇOCUK SÜNNET ETTİRİLDİ

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ise şöyle konuştu: “Esenler Belediyemiz, sosyal ve kültürel faaliyetlerde halkımıza çok güzel hizmet ediyor. O faaliyetlerden bir tanesi de her sene geleneksel olarak düzenlenen sünnet şöleni. Başkanımız göreve geldiği günden bugüne binlerce çocuğu sünnet ettirdi. Erkekliğe ilk adımın atıldığı bu merasimde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından tüm protokol, sünnet çocuklarına sünnet kıyafetlerini dağıttı. Program, sünnet olacak çocuklar için edilen duaların ardından sona erdi.

Çocuklar, şu hastanelerde sünnet olacaklar:

Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları HastanesiGüney HastanesiAvicenna Hastanesiİstanbul Şafak HastanesiŞafak Tıp Merkezi

Diğer Haberler