Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Mayıs 2016

ABONE OL

Erkekliğe İlk Adımı Atacaklar

Esenler Belediyesi'nin "2016 Sünnet Şöleni" kapsamında 1.000 çocuk, erkekliğe ilk adımı atacak. Şölende çocuklara sünnet elbiseleri dağıtılacak.

Esenler Belediyesi’nin “2016 Sünnet Şöleni” kapsamında 1.000 çocuk, erkekliğe ilk adımı atacak. Şölende çocuklara sünnet elbiseleri dağıtılacak.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yıl da, ücretsiz sünnet organizasyonu gerçekleştiriyor. 2009 yılından bugüne kadar toplam 9.000 çocuğun sünnet ettirildiği Esenler’de ekonomik durumu yetersiz, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin çocukları için düzenlenecek “2016 Sünnet Şöleni” kapsamında bu yıl da, 1.000 çocuk sünnet ettirilecek. 1 yaşın üstündeki çocukları kapsayan sünnet organizasyonunda, erkekliğe ilk adımı atmaya hazırlanan çocuklara sünnet elbiseleri dağıtılacak. Birbirinden renkli programların yer alacağı şölende, özgün müziğin sevilen seslerinden Ömer Karaoğlu bir konser verecek. Program, Esenler Dörtyol Meydanı’nda, 27 Mayıs Cuma günü, saat 18.00’de başlayacak. Miniklere özel çeşitli etkinliklerin de yer alacağı Sünnet Şöleni’nde çocuklara sünnet kıyafetlerini Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu verecek.

SÜNNETLER HAZİRAN’DA

Şölenin ardından Haziran ayı itibariyle sünnet operasyonları başlayacak. Çocuklar, Esenler Belediyesi’nin anlaşmalı olduğuözel sağlık kuruluşu ve hastanelerde önceden belirlenen gün ve saatlerde, hijyenik şartlar altında, uzman doktorlar tarafından sünnet edilecek.

Diğer Haberler