Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Ocak 2016

ABONE OL

Ergenlikte Nasihat Değil Örnek Verin

Esenlerli kadınlara "Ergenlikte Anne Baba Tutumları" konulu bir seminer veren Psikolog Zeynep Demirbozan, "Ergenlikte çocuğa nasihat vermek yerine çocuğunuzla kendi ergenlik döneminizdeki değişimleri paylaşın" tavsiyesinde bulundu.

Esenlerli kadınlara “Ergenlikte Anne Baba Tutumları” konulu bir seminer veren Psikolog Zeynep Demirbozan, “Ergenlikte çocuğa nasihat vermek yerine çocuğunuzla kendi ergenlik döneminizdeki değişimleri paylaşın” tavsiyesinde bulundu.

Psikolog Zeynep Demirbozan, Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Ergenlikte Anne Baba Tutumları” konulu bir seminer verdi. Cahit Zarifoğlu Bilgi ve Hikmet Evi’nde düzenlenen programda Demirbozan, anne – baba davranışlarının ergenlik dönemindekiler için önemini anlattı.

BAĞIMSIZ BİREY OLDUĞUNU HİSSETTİRİN

Çocuğa doğru rol – model olmak için yapılması gerekenleri aktaran Demirbozan, “Ergenlik döneminde çocuk, doğru rol – model bulursa o yolda ilerler. Anne – babasının haricinde televizyondan takip ettikleri sanatçılara hayranlık duyarlar. Kendilerine onları idol alırlar. Bu dönemde öyle bir tutum içinde olmalıyız ki, çocuğa doğru model olmanın yanı sıra onun bağımsız birey olduğunu da bilerek saygı göstermeli ve buna uygun davranmalıyız” diye konuştu.

NASİHAT DEĞİL ÖRNEK VERİN

Ergenlik döneminde doğru iletişimin önemine vurgu yapan Demirbozan, “Bu dönemde verdiğiniz nasihatler çocuğa işlemez. Ergenlikte çocuğa nasihat vermek yerine çocuğunuzla kendi ergenlik döneminizdeki değişimleri paylaşın” dedi. Demirbozan, seminerin sonunda Esenlerli kadınların sorularını da cevapladı.

Diğer Haberler