Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Ekim 2017

ABONE OL

Erdoğan Arıkan’la Spor Söyleşileri

Spor Söyleşileri programında konuşan Erdoğan Arıkan, "Sporda rakibiniz yoksa siz de yoksunuz demektir. Rakibimize saygı göstermeliyiz, gerektiğinde yardımcı olmalıyız" dedi.

Spor Söyleşileri programında konuşan Erdoğan Arıkan, “Sporda rakibiniz yoksa siz de yoksunuz demektir. Rakibimize saygı göstermeliyiz, gerektiğinde yardımcı olmalıyız” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği, spor ahlâkı ve sporla ilgili konuların alanında uzman konuklar tarafından anlatıldığı “Spor Söyleşileri”, Spor Spikeri Erdoğan Arıkan’ın gerçekleştirdiği programla başladı. “Spor Söyleşileri”nin moderatörlüğünü de üstlenen Arıkan, her ay konuklarıyla spora dair birbirinden farklı konuları konuşacak.

RAKİBİNİZ YOKSA SİZ DE YOKSUNUZ

İstanbul Ticaret Odası Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen ilk söyleşide Arıkan öğrencilere, spor ahlâkını anlattı ve mesleki tecrübelerini paylaştı. Arıkan, “Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da birbirimizin haklarına saygı göstermeliyiz. Sporda rakibiniz yoksa siz de yoksunuz demektir. Sizin anlamınızın olabilmesi için rakibinizin olması gerekli. Rakibimize saygı göstermeliyiz, gerektiğinde ona yardımcı olmalıyız. Son dönemde bu değerleri unutuyoruz. Bu hafta tribünlerden hakeme atılan su şişesi bize yakışan bir hareket miydi? Hayır değildi” şeklinde konuştu.

AMPUTE MİLLİ TAKIM İÇİN KENETLENDİK

Ampute Futbol Milli Takımı’nın başarısını hatırlatan Arıkan, “Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası’nda, mesele milli bir mesele olduğu için hepimiz onların arkasındaydık. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor taraftarları kendi formalarıyla Ampute Milli Takım maçını birlikte izledi. Sizler de bunu örnek almalısınız. Milli takımımızın başarısı hepimizi onurlandırdı” dedi. Konuşmanın ardından Ampute Futbol Milli Takımı ile ilgili kısa bir film izleyen öğrenciler, Avrupa şampiyonluğunun heyecan ve coşkusunu tekrar yaşadı.

TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

Arıkan, Diyarbakır’da başlayan ve TRT spikerliğine uzanan meslek hayatına dair merak edilenleri öğrencilerle paylaştı. Arıkan, kendisini dinleyen öğrencilere hayata ve geleceğe dair tavsiyelerde de bulundu.

Diğer Haberler