Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Haziran 2018

ABONE OL

Erdoğan 100 Binlerle Duada Buluştu

Esenler Belediyesi'nin Kadir Gecesi’nde düzenlediği "10 Bin Hatim 100 Bin Dua" özel programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dörtyol Meydanı'nda 100 bini aşkın Esenlerli ile buluştu.

Esenler Belediyesi’nin Kadir Gecesi’nde düzenlediği “10 Bin Hatim 100 Bin Dua” özel programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dörtyol Meydanı’nda 100 bini aşkın Esenlerli ile buluştu.

Esenler, Kadir Gecesi’nde tek yürek oldu. Esenler Belediyesi’nin Kadir Gecesi’nde düzenlediği “10 Bin Hatim 100 Bin Dua” özel programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dörtyol Meydanı’nda 100 bini aşkın Esenlerli ile bir araya geldi. Bin aydan hayırlı Kadir Gecesi’ne özel “Dua Buluşması”nda 100 bin Esenlerli, dualarını İslâm coğrafyasında zulüm gören mazlumlar ile tüm şehit ve gazilere gönderdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede düzenlenen “Anadolu’yu Mayalayanlar” programında merhum Başbakan Necmettin Erbakan anıldı ve anlatıldı. Gecede Necmettin Nursaçan ve Ömer Döngeloğlu da, Kadir Gecesi’nin Müslümanlar için önemini anlattılar.

DUALAR MAZLUM COĞRAFYAYA

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, ilçedeki din görevlileri, Kur’an Kursu öğrencileri ve gönüllü vatandaşlar tarafından Ramazan ayı boyunca okunan 10 binin üzerindeki Hatm-i Şerif’in duasını yaptırdı. Salâvat-ı şerife, tevhit ve tekbirler ile duaların okunduğu gecede Esenlerliler, tek yürek olarak ellerini ve gönüllerini semâya açtılar. Meydanı dolduran on binler ayağa kalkarak, hep birlikte Filistin, Gazze, Suriye, Mısır, Arakan, Doğu Türkistan başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki mazlumların huzura kavuşması, tüm dünyadaki zulmün sona ermesi veşehitlerimiz için dualar ettiler.

10 KİŞİYE UMRE HEDİYESİ

Gecenin sonunda protokol üyeleri, Esenlerli hayırseverler tarafından Umre’ye gönderilecek 10 kişi için kura çekimini yaptı. Umre çekilişini kazananlar gözyaşları içinde bu anı sevdikleriyle paylaştı.

DUALARIMIZ BİZİM ZIRHIMIZ

Gecede konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, şu ifadeleri kullandı:

7 yıldan beri Esenler’de bin aydan daha hayırlı olan her Kadir Gecesi’nde Esenler halkı olarak evlerimizde okunan on binlerce hatmin duasını yüz binlerce kardeşimizle beraber bu meydanda ‘Dua Gecesi’nde buluşarak yapıyoruz. Biliyoruz ki bugün, kadrini bilenler için önemli bir gece. Dualarımız bize güç veren zırhımızdır. Duamızla beraber bugün bu meydanda duaya dururken, bu milletin 1071’de Malazgirt’te, 1453’te İstanbul surları önünde, 1915’te Çanakkale’de, 1917’de Kut’ül Amare’de ve dahası 2002’de Recep Tayyip Erdoğan ile duaya durduğumuz o günden bu güne bizler, her birimiz ellerimizi semaya kaldırırken o sizin Avrupalı emperyalistlerin karşısında siyonist İsrail’in karşısında duruşunuzu gördüğümüzde, Birleşmiş Milletler’de bütün dünya insanlığa ‘Dünya beşten büyüktür’ dediğiniz için bugün duamızla, bedenimizle, yüreğimizle, gencimizle, yaşlımızla arkanızdayız Allah’ın izniyle.”

RABBİM RAHMETİNİ BİZDEN ESİRGEMESİN

Yüz bini aşkın Esenlerli’nin tezahüratları eşliğinde sahneye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, meydanı hınca hınç dolduran vatandaşların Kadir Gecesi’ni tebrik etti. Erdoğan, “Bu mübarek günlerin ve bu mübarek gecenin, hepimizin affına, mağfiretine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” temennisinde bulundu. Program vesilesiyle Esenler halkına, okudukları 10 bin hatim için teşekkür eden ve Ramazan ayını Kur’an tilavetleriyle, mukabeleler ve hatimlerle ihya edenlerin ibadetlerinin kabul olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbimizden, bu mübarek gece hatırına, ülkemizin, milletimizin, tüm Müslümanların ve insanlığın huzuru için, esenliği için, güvenliği için, refahı için bizlerden rahmetini esirgememesini diliyoruz” diye ekledi.

TERÖR ÖRGÜTLERİ SURİYE’DE CİRİT ATIYOR

Filistin’de her gün masum çocukların, kadınların, erkeklerin, tekerlekli sandalyedeki engellilerin, yaralılara yardım eden hemşirelerin katledildiğine işaret ederek, zalim ve Siyonist İsrail yönetiminin, Filistinlilere nefes aldırmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’de insanlar evlerinde, sokaklarında, çocuklar okullarında başlarına ne zaman bomba yağdırılacağını bilememenin korkusu içinde yaşıyor. Terör örgütleri Suriye’de hâlâ cirit atıyor. Müslümanlara yönelik baskılar Ortadoğu’dan Kuzey Afrika’ya, Güney Asya’dan Avrupa’ya kadar her yerde, her geçen gün artıyor” diye konuştu.

81 MİLYONUN GELECEĞİNDEN SORUMLUYUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyadaki tüm gariplerin ve ezilmişlerin dertleriyle dertlendiklerinin, bölgedeki tüm horlanmışların, sürgün edilmişlerin ve yalnız bırakılmışların yanında olduklarının altını çizdi ve Türkiye’deki 81 milyon vatandaşın her birinin eğitiminden, sağlığından, huzurundan, geleceğinden sorumlu olduklarını dile getirdi.

Bu ağır yükü Allah’ın yardımıyla ve milletin desteğiyle taşıdıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu millet, işte bu gece burada olduğu gibi, şu alanı tıklım tıklım doldurduğu gibi, sizler yanımızda olduğu sürece, Allah’ın izniyle yedi düvelle de mücadele ederiz, hedeflerimize de ulaşırız, rakiplerimizin de üstesinden geliriz” sözlerine yer verdi.

Diğer Haberler