Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Aralık 2016

ABONE OL

Erdemli Bir Nesil İçin…

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği "Bilgili, Çalışkan ve Erdemli Gençlik" seminerleri ile öğrenciler hem eğleniyor hem de öğreniyor.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “Bilgili, Çalışkan ve Erdemli Gençlik” seminerleri ile öğrenciler hem eğleniyor hem de öğreniyor.

Esenler Belediyesi, gençlere yönelik etkinliklerini büyük bir hızla sürdürüyor. Esenler Belediyesi Kadın Aile Müdürlüğü ile Esenler Gençlik Merkezi, ilçedeki tüm liseleri kapsayan seminerler düzenliyor. Yazar Fehmi Demirbağ tarafından verilen “Bilgili, Çalışkan ve Erdemli Gençlik” seminerleri, son olarak Esenler Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. İlgi çekici etkinlikleri ve farklı sunumuyla öğrenciler tarafından büyük bir beğeniyle takip edilen Fehmi Demirbağ, öğrencilere her gün yazı yazmalarını ve okumalarını tavsiye etti.

OKUMA ALIŞKANLIĞINIZ OLSUN

İnsanın en değerli varlığının zaman olduğunu belirten Demirbağ, “Zamanı iyi değerlendirmelisiniz. Bizim en büyük sorunlarımızdan biri de vaktimizi doğru değerlendirmeyip çok okumamak. İstatistiklere göre Türkiye’de nüfusun sadece yüzde üçünün kitap okuma alışkanlığı var. Kur’an-ı Kerim’in ilk ayeti ‘oku’dur. Ancak biz Kur’an-ı Kerim’i sadece ölüm olduğu zaman elimize alıyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLERE HEDİYELER VERDİ

Her öğrencinin mutlaka her gün yazı yazmasını söyleyen Demirbağ, okullarda edebiyat ve düşünce kulübü kurulmasının ve üye öğrencilerin çeşitli faaliyetlerde bulunmasını tavsiye etti. Seminer boyunca öğrencilerle etkileşim halinde olan Demirbağ, verdiği bilgiler ışığında çeşitli hediyeler verdi. Seminer, Fehmi Demirbağ’ın kitaplarını öğrenciler için imzalamasıyla sona erdi.

“Bilgili, Çalışkan ve Erdemli Gençlik” seminerleri, Haziran ayına kadar çeşitli okullarda devam edecek.

Diğer Haberler