Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Aralık 2018

ABONE OL

Erdem İçin Şarkılara ‘engel’ Yok

Esenler'de ilçe sakinleri ve belediye personeliyle kurduğu ilişkilerle rehabilite olan ve söylediği şarkılarla çevresindekileri eğlendiren Erdem Yıldırım, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne özel konser verdi. Erdem, hayranı olduğu şarkıcı Hüseyin Uğurlu ile aynı sahneyi paylaştı.

Esenler’de ilçe sakinleri ve belediye personeliyle kurduğu ilişkilerle rehabilite olan ve söylediği şarkılarla çevresindekileri eğlendiren Erdem Yıldırım, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel konser verdi. Erdem, hayranı olduğu şarkıcı Hüseyin Uğurlu ile aynı sahneyi paylaştı.

Engellilik konusunda farkındalık oluşturmak ve engellerin sevgiyle nasıl aşıldığını göstermek amacıyla Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, 3 Aralık Engelliler Günü’ne özel bir konser düzenledi. Programda 2015’ten beri Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde bir yandan rehabilite olurken bir yandan da belediye personeline yardımcı olan Erdem Yıldırım, “Erdemce Şarkılar” konserinde bilinen şarkıları kendine has üslubuyla yorumladı.

EN SEVDİĞİ ŞARKI VE TÜRKÜLERİ SÖYLEDİ

Hayranı olduğu şarkıcı Hüseyin Uğurlu ile aynı sahneyi paylaşan Erdem Yıldırım’a Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) müzik hocaları da sazlarıyla eşlik etti. Türk Halk Müziği’nden Türk Sanat Müziği’ne kadar geniş bir repertuara sahip olan Yıldırım, “Bahçe Duvarından Aştım”, “Ah Yalan Dünya”, “Gülü Susuz Seni Aşksız Bırakmam”, “Kesik Çayır”, “Sivas’ın Yollarına” ve “Urfa’nın Etrafı” gibi sevilen şarkı ve türküleri seslendirdi. Programda Yıldırım’ı ailesi ve sevenleri yalnız bırakmazken, konserde seslendirdiği şarkılara tüm salon hep bir ağızdan eşlik etti.

ENGELLERİ SEVGİYLE AŞIYOR

Esenler’de doğup büyüyen ve 2 yaşında geçirdiği havale sonucunda beyninde hasar oluşan Erdem Yıldırım, 34 yaşında olmasına rağmen çok daha küçük yaşta hissediyor ve davranıyor. Erdem, Esenler halkı ve Esenler Belediyesi personeliyle kurduğu iletişimle rehabilite oluyor. Ünlülerle fotoğraf çektirme hobisi ve iki bini aşkın imzalı albüm ve kasetlerden oluşan koleksiyonunu genişletmek de Erdem’e yaşama sevinci veriyor. Şimdiye kadar yüzlerce ünlüyle fotoğraf çektiren Erdem’in albümünde, sevilen sanatçıların yanı sıra siyaset dünyasından kişilerle çektirdiği fotoğraflar da bulunuyor.

Diğer Haberler