Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Aralık 2018

ABONE OL

Engelsiz Yaşam Fuarı’na Esenler Damgası

Engelli bireylerin ve ailelerinin her zaman yanında olan Esenler Belediyesi, Engelsiz Yaşam Fuarı'na ayrı bir renk kattı.

Engelli bireylerin ve ailelerinin her zaman yanında olan Esenler Belediyesi, Engelsiz Yaşam Fuarı’na ayrı bir renk kattı.

Engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin kendileri için gerekli olan ürün, teknoloji ve hizmetlere ulaşmalarını sağlamak hedefiyle İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde 30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı’na çeşitli sivil toplum kuruluşları, yurt dışı ve yurt içi medikal firmaları, operatör firmaları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri katıldı.

AYAKLARI İLE VAZO YAPTI

Fuarda Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ESENKOM’un (Esenler Engelliler Koordinasyon Merkezi) standı yoğun ilgi gördü. Tamamen engelli bireyler tarafından yapılan etkinlikler fuara ayrı bir renk kattı. Çömlekten filografiye, cam sanatından ebruya kadar birçok etkinlik düzenlenen standta en büyük ilgiyi, doğuştan kolları olmayan ve iki ayağı ile çömlek tornasında çömlekten vazo yapan Muhammet Uğur Bitkay gördü.

ENGELLERİ ORTADAN KALDIRACAK

Fuardaki stantlarda incelemelerde bulunan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, engelli bireyler ve aileleri ile yakından ilgilendi. Göksu, “Esenler’de engellilere yönelik farkındalığın artırılması amacıyla birçok projeyi hayata geçirdik. Sadece engelli vatandaşlarımızı değil onların ailelerine de unutmuyoruz. Yakın zamanda projesine başlayacağımız Engelli Yaşam Külliyesi, pozitif ayrımcılık göstermemiz gereken vatandaşlarımızın birçok engelini ortadan kaldıracak. İçinde her bir engelli kategorisine göre olanakların; özel dizayn edilen engelli kafeteryaların, hamamın, ikame anne merkezinin olduğu ve yüzme havuzlu bir engelliler külliyesi inşa ediyoruz” dedi.

Diğer Haberler