Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Mayıs 2012

ABONE OL

Engelsiz Esenler; Eğitimle Başlar

Esenler Belediyesi, ilçede eğitim – öğretim hizmetinde bulunan ilköğretim ve liselerde öğrencilere yönelik düzenlediği seminerlerle engellilerle ilgili farkındalık bilincini geliştiriyor.

Esenler Belediyesi,  ilçede eğitim – öğretim hizmetinde bulunan ilköğretim ve liselerde öğrencilere yönelik düzenlediği seminerlerle engellilerle ilgili farkındalık bilincini geliştiriyor. Esenler Belediyesi, “Engelsiz Esenler Buluşmaları” projesi kapsamında engellilerin sosyal hayata, toplumun da engellilere adaptasyonunun sağlanması amacıyla eğitim kurumlarında seminerler vermeye devam ediyor. “Engelsiz Esenler”in eğitimle başlayacağına inanan Esenler Belediyesi, seminerlerden birini de Devran Koleji’nde verdi. Proje Koordinatörü ve Esenler Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi sorumlusu Ramazan Çuğlan’ın verdiği seminere çok sayıda öğrenci katıldı. Seminerde, “Engelsiz Esenler Buluşmaları” projesi hakkında öğrencilere bilgi veren Çuğlan, öğrenciler engellilerle nasıl iletişim kurmaları konusunda bilgilendirildi. Engellilerin sosyal hayat içinde var olması için toplumun bilgilendirilmesi gerektiğini belirten Çuğlan, bu konuda herkese, özellikle de öğrencilere büyük görevler düştüğünü söyledi. 

UYGULAMALI EĞİTİM

Doğuştan ve sonradan bir kaza sonucu meydana gelen engel durumlarıyla ilgili öğrencilere ayrıntılı bir şekilde bilgi veren Çuğlan, öğrencilere uygulamalı eğitim de vererek görme engelli bir bireye nasıl yardımcı olabilecekleri konusunda onları bilgilendirdi.Engellilik hakkında bilinmesi gereken noktalara da dikkat çeken Çuğlan, ortopedik, işitsel, zihinsel, görme engel hakkında bilgiler verdi. Çuğlan, engelli bireyleri topluma kazandırmak için yapılması gerekenler konusunda da öğrencileri bilinçlendirdi. Engelsiz Esenler Buluşmaları projesi kapsamında verilen seminerler, yılsonuna kadar devam edecek.

Diğer Haberler