Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Mayıs 2013

ABONE OL

Engelsiz Esenler Buluşmaları

Engellilerle ilgili bir farkındalık oluşturmak ve öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen 'Engelsiz Esenler Buluşmaları'nın 2012- 2013 eğitim öğretim yılı son programı İbrahim Turhan Lisesi’nde gerçekleşti.

Engellilerle ilgili bir farkındalık oluşturmak ve öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen ‘Engelsiz Esenler Buluşmaları’nın 2012- 2013 eğitim öğretim yılı son programı İbrahim Turhan Lisesi’nde gerçekleşti.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Engelsiz Esenler Buluşmaları’ programı kapsamında Esenler Belediyesi Engelliler Koordinasyon Başkanı Ramazan Çuğlan, öğrencileri engelli bireyler hakkında bilgilendirdi.

İbrahim Turhan Lisesi’nde düzenlenen program, çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. 2012 -2013 eğitim öğretim yılının son programında engelli bireylerle nasıl iletişim kurulacağı ve engellilere nasıl davranılması gerektiği konusunda bir sunum yapan Engelliler Koordinasyon Başkanı Ramazan Çuğlan, engellilerin sosyal hayat içinde var olması için herkesin üzerine düşen görev ve sorumlulukları olduğunu hatırlattı.

Engellilik hakkında bilinmesi gereken noktalara da dikkat çeken Çuğlan, ortopedik, işitsel, zihinsel, görme engel hakkında bilgiler verdi. Çuğlan, özellikle zihinsel engelliler ile iletişim kurarken onlarla alay edilmemesi ve kırıcı davranışlardan kaçınılması konusunda öğrencileri uyardı. Çuğlan, “Siz kendinizden küçük olan kişilere nasıl örnek oluyorsanız, onlara da öyle örnek olun.” dedi.

 

Diğer Haberler