Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Mart 2016

ABONE OL

Engelsiz Dünya İçin Engelsiz Eserler

Esenler Belediyesi'nin, Esenler'de yaşayan 15 ortopedik engelli vatandaşın yaptığı el emeği göz nuru eserler, 3. CNR Expo Kitap Fuarı'nda ziyaretçilerini ağırlıyor.

Esenler Belediyesi’nin, Esenler’de yaşayan 15 ortopedik engelli vatandaşın yaptığı el emeği göz nuru eserler, 3. CNR Expo Kitap Fuarı’nda ziyaretçilerini ağırlıyor.

3. CNR Expo Kitap Fuarı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’in katıldığı bir törenle açıldı. Bu yıl “Engelsiz Bir Dünya İçin Buluşuyoruz” temasıyla açılan fuarda Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri’ne bağlı Esenler Engelliler Koordinasyon Merkezi (ESENKOM) de tüm engellerin aşılması için bir stant açtı. Stantta, Esenler’de yaşayan 15 ortopedik engelli vatandaşın yaptığı el emeği göz nuru eserler satışa sunuluyor. İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde aldıkları eğitimler sonucu engelli vatandaşlar; seramik, ayna işleme, filografi, ebru, çini ve keçe çalışmalarını sergiliyorlar diğer yandan da fuar alanında eserlerini yaparak, uygulamalı olarak ziyaretçilere nasıl yaptıklarını da anlatıyorlar.

ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN SERGİLİYORLAR

Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği stantta İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam, Seramik ve Çinicilik Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Süreyya Oskay da seramik yapımının inceliklerini davetlilere gösteriyor. Esenler Belediye Başkan Yardımcıları; Aydın Polat ve Nihat Karataş ile Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza da, fuar alanını gezerek engelli kursiyerlerle birlikte eserleri inceledi ve birlikte filografi çalışması yaptı. 3’üncü Salon “Engelsiz Bir Dünya İçin Buluşuyoruz” fuar alanı Helen Keller Sokak’ta bulunan Esenler Belediyesi standında, Kemer Mahallesi’nde inşa edilecek Engelsiz Yaşam Merkezi’nin proje görüntüleri de yer alıyor.

ŞEHRE VE ÇOCUĞA DAİR YAYINLAR BU STANTTA

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü de 3’üncü Salon-B04’te bir stant açarak Esenler Belediyesi’nin şehir ve çocuk üzerine çıkardığı 23 yayını sergiliyor. Stantta; Şehir ve Düşünce Dergisi, Esen Çocuk, Annemin Masalı, Bebeğimin Günlüğü ve Geleceğin Şehri gibi Esenler’de şehre ve çocuğa dair çıkarılmış yayınlar yer alıyor. Alanda Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi olan Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi de ziyaretçilere tanıtılıyor.

13 MART’A KADAR AÇIK

Esenler Belediyesi’nin 2 stantla yer aldığı, 900’ün üstünde imza, söyleşi, sergi, atölye çalışmaları gibi etkinliklerin gerçekleştirileceği fuar, 13 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.

Diğer Haberler