Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Nisan 2017

ABONE OL

Engelliye Oy Kullanma Kolaylığı

16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması için oy kullanamaya gidecek engelli ve yaşlı vatandaşlar, Esenler Belediyesi'nin 444 00 73 numaralı telefonunu aradığında özel araçla oy kullanmaya götürülecek.

16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması için oy kullanamaya gidecek engelli ve yaşlı vatandaşlar, Esenler Belediyesi’nin 444 00 73 numaralı telefonunu aradığında özel araçla oy kullanmaya götürülecek.

Esenler Belediyesi, her seçimde olduğu gibi 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasında da engelli ve yaşlı vatandaşlar için ulaşım kolaylığı sağlayacak. Oy kullanmanın başladığı saatten itibaren böyle bir hizmete ihtiyaç duyan vatandaşlar, Esenler Belediyesi Çağrı Merkezi ESTİM’in 444 00 73 numaralı telefonunu arayarak yardım isteyebilirler. Engelli ve yaşlı seçmeler, 16 Nisan Pazar günü evlerinden alınarak oy kullanacakları okullara götürülecek. Oylarını kullanan seçmenler daha sonra tekrar evlerine bırakılacak.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, engelli ve yaşlı vatandaşların da demokrasi bayramına katılmaları ve vatandaşlık görevini en kolay şekilde yerine getirebilmeleri için her türlü tedbiri aldıklarını belirtti. “Ülke yönetiminde benim de sözüm olsun diyen tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımızı da oy kullanmaya davet ediyorum” diyen Göksu, “İhtiyaç duyan tüm hemşehrilerimize bu hizmet verilecektir. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman engelli ve yaşlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Diğer Haberler