Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Temmuz 2014

ABONE OL

Engellilerin Ramazan Coşkusu

Esenler Belediyesi'nin Ramazan etkinliklerinde engellilere özel düzenlediği programda engelliler ilahiler seslendirdi, tiyatrolar oynadı. Gecede "Yetenek Sizsiniz" yarışma programının finalistlerinden görme engelli Bilal Göregen, Filistin için söylediği şarkıyla dinleyenlere duygusal anlar yaşattı.

Esenler Belediyesi’nin Ramazan etkinliklerinde engellilere özel düzenlediği programda engelliler ilahiler seslendirdi, tiyatrolar oynadı. Gecede “Yetenek Sizsiniz” yarışma programının finalistlerinden görme engelli Bilal Göregen, Filistin için söylediği şarkıyla dinleyenlere duygusal anlar yaşattı.

Esenler Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Ramazan etkinlikleri kapsamındabu kez engellilere özel bir gece düzenlendi. Dörtyol Meydanı’ndaki Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlenen geceye; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, bazı belediye meclis üyeleri, sivil toplum kurumlarının temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

ENGELLİLERDEN TİYATRO GÖSTERİSİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü’ne (İSEM) bağlı SUFİSEM İlahi Grubu’nun söyledikleri ilahilerle başlayan gecede, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Benim Dünyam Rengârenk adlı engelli ve gönüllülerden oluşan tiyatro grubu da bir gösteri sergiledi. Dedelerimizin Çanakkale’de verdiği kahramanca mücadelenin anlatıldığı “Çanakkale Geçilmez” adlı gösteri, izleyenlerden büyük alkış aldı.

GÖREGEN FİLİSTİN İÇİN SÖYLEDİ

Programda “Yetenek Sizsiniz” yarışma programının finalistlerinden görme engelli Bilal Göregen de sahne aldı. Söylediği şarkı ve türkülerle dinleyenlere keyifli dakikalar yaşatan Göregen, Filistin için yazdığı duygu dolu bir şarkıyı da seslendirdi.

DÜNYA KÖR OLDU

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, Esenler’de Ramazan ayında engellilere özel gece düzenlemekten memnuniyet duyduklarını ifade etti ve, “Önemli olan gönüllerimizde bir engel olmaması” dedi. Gazze’de yaşanan insanlık dramına da değinen Göksu, “Akan kan ve gözyaşı Müslümanınsa dünya kör oldu ama bir gün akıttıkları kanda o zalimler de boğulacak” diye konuştu. Göksu, Bilal Göregen’e de teşekkür ederek gecenin anısına bir çiçek takdim etti.

Diğer Haberler