Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Ekim 2011

ABONE OL

Engellilerin kamp sevinci

Esenler Belediyesi tarafından hayatlarında ilk kez kampa götürülen engelli çocuklar, sonbaharın tüm renkleriyle doğaya hakim olduğu yemyeşil bir ortamda aileleriyle birlikte kamp yapmanın keyfini yaşıyor.

Esenler Belediyesi tarafından hayatlarında ilk kez kampa götürülen engelli çocuklar, sonbaharın tüm renkleriyle doğaya hakim olduğu yemyeşil bir ortamda aileleriyle birlikte kamp yapmanın keyfini yaşıyor.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) ile işbirliği yaparak Esenler’de yaşayan engelli çocukları ve ailelerini kampa götürdü. Esenler Belediyesi’nin servis araçlarıyla evlerinden alınıp Florya’da bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kamp alanına götürülen engelli çocuklar ve aileleri, 1 hafta boyunca hep birlikte kamp yapacaklar. Kamp süresince çeşitli kültürel aktivitelere katılarak stres atacak olan engelli çocuklar, yeşilin maviyle buluştuğu bir ortamda doğayla baş başa kampta hoşça vakit geçirecekler. Engelli ve engelli ailelerine ücretsiz tatil ve rehabilitasyon imkanı sağlayan kampta, engelliler sosyal etkinlikler, konferanslar, eğitim seminerleri, psikolojik danışma hizmetleri, gezi ve eğlence programları gibi hizmetlerden de yararlanacak. Televizyon, 24 saat sıcak su bulunan ve çiçek bahçesine sahip 55 müstakil evin bulunduğu kampta, engelli ve aileleri hem tatil yapma imkânı bulacak, hem de günlük hayatın stresinden uzakta dinlenecekler. Toplam 60 bin metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan kamp süresince; engelli çocuklar ve aileleri tarihi ve turistik gezilerin yanı sıra çeşitli etkinliklerle de hoşça vakit geçirecek.

Yaşam kaliteleri için

Esenler’de yaşayan görme, işitme, ortopedik, zihinsel ve diğer engellerinden dolayı günlük hayatlarını sürdürmekte yardıma ihtiyaç duyan engelliler için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini belirten Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, “Engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek için çalışıyor ve engellilerin topluma üretken birer birey olarak katılmaları amacıyla elimizden ne geliyorsa yapıyoruz” dedi. Engellilerinde diğer insanlar gibi gezip – eğlenmesi ve dinlenmesi için kendilerine zaman ayırması gerektiğini belirten Hamza, “Engelli kardeşlerimiz için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz.  Gezip, eğlenmek onların da hakkı.  Onların da dinlenmeye ihtiyacı var” dedi.

 

 

Diğer Haberler