Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Nisan 2015

ABONE OL

Engellilerin İlahi Aşkı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi'nin Kutlu Doğum Haftası kapsamında ortaklaşa düzenlediği Engelliler Arası İlahi Yarışması'nda kazanan isimler belli oldu. Yarışmada 6 kategoride dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi’nin Kutlu Doğum Haftası kapsamında ortaklaşa düzenlediği Engelliler Arası İlahi Yarışması’nda kazanan isimler belli oldu. Yarışmada 6 kategoride dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Esenler Belediyesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ve İstanbul İl Müftülüğü tarafından toplumun her kesiminde engelli bilinci ve farkındalık oluşturmak için Kutlu Doğum Haftası kutlamaları kapsamında düzenlediği Engelliler Arası İlahi Okuma Yarışması’nın ödül töreni, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde yapıldı.

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ

Törene; İBB Sağlık Daire Başkanı Muzaffer Saraç, İstanbul İl Müftü Yardımcısı Muteber Gülsefa Uygur, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Bekir Koçyiğit, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gönül Demirel ve Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ile engelli öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende bir konuşma yapan Esenler Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, “Engelli kardeşlerimiz kendilerini hiçbir zaman yalnız hissetmesinler. Bizler, hayatlarının her anında engelli kardeşlerimizin yanlarında olacağız” dedi.

İZLEYİCİLER HAYRAN KALDI

Tören, görme engelli Selman Çaba’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra Halil İbrahim Can adlı öğrenci, “Aşık Oldum Muhammed’e” isimli ilahiyi seslendirdi. İzleyicileri kendine hayran bırakan Hali İbrahim Can, sempatik tavırları ile gönüllerde taht kurdu.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü tarafından kurulan Grup Sufi ise birbirinden güzel ilahileri ve semazen gösterileri ile izleyiciler arasında duygu dolu anlar yaşattı. İlahi dinletisinin ardından yine engellilerden oluşan tiyatro grubu, “Veysel Karani” isimli oyunu sahneledi. Oyunda Veysel Karani’nin Peygamber Efendimiz (s.a.v)’e beslediği büyük aşk anlatıldı.

Program, ödül töreniyle sona erdi. Yarışmada 6 kategoride dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Dereceye girenlerin isimleri şöyle:

Görme Engelliler (Bay)

1- Emre Kandemir

2- Ünal Açıkgöz

3- Umut Arslan

Görme Engelliler (Bayan)

1- Nurten Nabacan

2- Fatma Solakoğlu

3- Kübra Nur Baş

Ortopedik Engelliler (Bay)

1- Mertkan Canzurna

2- Fatih Yeşiltaş

3- Yunus Yeşildeniz

Ortopedik Engelliler (Bayan)

1- Bilge Nur Kamış

2- Funda Başım

3- Fatma Sena Kekiç

Otistik Engelliler (Bay)

1- Mehmet Ali Alataş

2- Yasin Ülkü

3- Murat Yurtçu

Otistik Engelliler (Bayan)

1- Rabia Aytek

2- Nihal Ersoy

3- Berna Kemancı

Down Engelliler (Bay)

1- Buğrahan Koca

Down Engelliler (Bayan)

1- Şule İnan

2- Kübra Yayla

İşitme Engelliler (Bay)

1- Hüseyin Canbay

2- Ömer Örnek

3- Cevher Miroğlu

İşitme Engelliler (Bayan)

1- Aslı Şendinç

2- Şeyma Tekin

3- Merve Yeşildal

Zihinsel Engelliler (Bay)

1- Mehmet Güzeller

2- Ercan Elez

3- Muhammed Yancı

Zihinsel Engelliler (Bayan)

1- Elif Tuğçe Bila

2- Şerife Güzeller

3- Tuba Işık

Diğer Haberler